Jakie są atuty takiego surowca jak korek ścienny?

Jeżeli poszukujesz ciekawego oraz niecodziennego pomysłu na dekorację ścian, to dobrym rozwiązaniem by było zainteresowanie się korkiem ściernym. Korek jest niezwykle trwały, posiada wysokie właściwości izolacyjne, jest wytrzymały na wilgoć i jest łatwy w konserwacji.
Mimo swych zalet, korek nie jest za popularny, jednak może okaże się to odpowiednie wyjście w Twym wypadku.

Korek można zastosować jako materiał wykończeniowy pomieszczeń, do dekoracji posadzek lub ścian. Jest stosunkowo sprężysty oraz prawidłowo tłumi hałasy. Ma niezwykle dużo zalet, z tego też powodu podłoga podłoga modułowa cena z korka to niezwykle dobra alternatywa dla wykładziny albo paneli podłogowych. Płytki z korka mają rozmiary 600×300 milimetrów oraz grubość 3 milimetry. Składają się z dwóch najważniejszych warstw: spodniej, czyli podkładowej, która zrobiona jest z aglomeratu, czyli drobno mielonego korka i warstwy wierzchniej, która jest warstwą dekoracyjną. Warto dodać, że krawędzie tego typu płytek mogłyby być fazowane albo proste. Tego typu płytki są sprzedawane w kilkudziesięciu wzorach, jakie posiadają zróżnicowaną kolorystykę, sposób wykończenia oraz dużą fakturę ozdobną. Montaż tego typu płytek polega na tym, że nakleja się je za pomocą odpowiedniego kleju do korka.
Apartamentowiec nad morzem Dune

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa Bosch

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Jeśli chodzi o korek ścienny to, okładziny korkowe nie mają zbyt wielu wad. Profesjonaliści wymieniają tylko 2 mankamenty. Po pierwsze podczas ich montowania przy pomocy wodorozcieńczalnego kleju, tego typu płyty trzeba naciskać za pomocą specjalistycznych walców, żeby nie odklejały się od podłoża.

Po drugie, podczas układania korka na ścianie w ich narożnikach najlepszym sposobem jest zamocowanie listwy maskującej, gdyż krawędzie płyt mogłyby się kruszyć. Korek ścienny posiada poza wspomnianymi wyżej wadami same zalety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*