Typy rusztowań

W różnych gałęziach przemysłu stosuje się wiele typów rusztowań. Każde z nich przeznaczone są do innych celów, każde są trochę inaczej skonstruowane i mają oczywiście za zadanie możliwie upraszczać prace, przy których się je wykorzystuje. Niezależnie od zadań rusztowania najczęściej robione są z dwóch materiałów. Najpopularniejsze ostatnio są rusztowania aluminiowe. W wielu miejscach wypierają te wykonane ze stali, ponieważ ważą mniej, a przez to prościej je transportować z miejsca na miejsce, co ma niebagatelne znaczenie dla każdej firmy budowlanej, czy oferującej usługi konserwatorskie.

rusztowanie arad

Autor: arad.pl
Źródło: arad.pl

Materiał, z którego są wykonane to zaledwie jeden wyróżnik rusztowań. Dodatkowo podzielić można je ze względu na zastosowanie. I tak, zależnie od tego, czy mają być wykorzystywane na niewielkich powierzchniach wewnątrz budynku czy może do odnawiania z zewnątrz. Tutaj sprawdzą się dwa typy.

Po pierwsze rusztowania elewacyjne. Jak sama nazwa mówi stosuje się je do odnawiania elewacji budynków. Ich konstrukcję w pionie stanowią solidne ramy między którymi instaluje się zróżnicowanej powierzchni pola. Zazwyczaj to żerdzie zakryte platformami metalowymi lub deskami, choć coraz częściej odrzuca się drewno. Montowane śrubami metalowe panele są dużo bardziej solidne i bezpieczne.

Pokaż środa śląska -> arad na większej mapie
W podobny sposób skonstruowane są rusztowania fasadowe Arad. Miewają one także drabiny zamontowane między poziomami więc prace da się prowadzić na wielu poziomach równocześnie. To jest niezwykle ważne choćby dla konserwatorów zabytków. Na froncie budynku czasami jeden zdobiący element którym zajmuje się jedna osoba ciągnie się przez wiele metrów w pionie i przydatna jest możliwość szybkiego i bezpiecznego poruszania się pomiędzy platformami.

rusztowania

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

W pracach postępujących w szybkim tempie i prowadzonych we wnętrzach idealnie sprawdzają się rusztowania jezdne oraz ogrodzenia. W bardzo wysokich wnętrzach, gdzie żadna drabina się nie przyda należy rozstawić rusztowanie. jeżeli odbywa się tam zaledwie przykładowo malowanie ścian – dzieje się to szybko i rusztowanie należy przestawiać. Żeby nie trzeba było go demontować stosuje się wspomniane rusztowania altrad wypożyczalnia rusztowań na kółkach. Oczywiście, gdy przebywa na nich człowiek są dobrze zabezpieczone wspornikami i hamulcami, więc stoją stabilnie. Możemy je jednak przemieścić szybko i bezpiecznie. W takich pracach rusztowania przejezdne oraz szalunki są niezawodne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*