Jakie zawiasy kupić do drzwiczek nakładanych a jakie do drzwi wpuszczanych?

Wszyscy byśmy życzyli sobie, aby fronty naszych mebli otwierały się bez żadnego wysiłku i aby w czasie domykania drzwi nie trzaskały. Odpowiednią pracę frontów zagwarantować mogłyby jedynie zawiasy, które wyposażone są w dodatkowe, przydatne role.

Dom to przykład dobrego połączenia tradycyjnego polskiego budownictwa z naturalną  i ekologiczną architekturą.

Autor: Libet
Źródło: Libet
Zawias jest integralną częścią mebla, z tego też powodu musi współpracować z całością. Aby tak było, musi być dobrze zamontowany. W przypadku zawiasów innowacyjnych nie jest to bardzo złożone, bo troszczą się o to ich wytwórcy. Zawiasy dostosowane są do różnego typu prowadników i puszek. W zależności od metody montażu, puszkę takiego zawiasu możemy zamontować za pomocą śrubek, muf wciskanych lub bez użycia jakichkolwiek przyrządów.

Na niniejszej stronie jest sporo praktycznych wiadomości, jednak szybko przeczytaj też dodatkowe szczegółowe informacje kontener na odpady budowlane wrocław. One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

Dla funkcjonalności tego typu zawiasu niezwykle istotna jest także możliwość regulowania. To właśnie od regulacji zależy czy meblowe fronty będą doskonale prostopadłe. Również od regulacji zależy czy fronty będą ustawione na tej samej wysokości. Jest zależne także od niej to, czy ruchy w czasie roztwierania i zamykania drzwiczek będą odbywać się harmonijnie i bez jakichkolwiek zakłóceń.

mechanik

Autor: Dylanlspangler
Źródło: http://www.flickr.com
zawias

Autor: Michał Paluchowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zawiasy do nakładanych drzwiczek są zawiasami fundamentalnego rodzaju, które spełniają swoją funkcję w dowolnych frontach, które nakładane są na korpus mebli. A tego typu zawiasów używa się m.in. do prostych szafek kuchennych oraz szaf z roztwieranymi drzwiami. Następnym rodzajem zawiasów są zawiasy do drzwiczek bliźniaczych. Taki rodzaj zawiasów jest także używany do drzwiczek nakładanych. Stosuje się je zazwyczaj w szafach, w jakich na jedną przegródkę przyporządkowane są dwie sztuki drzwi.

Zawiasy do wpuszczanych drzwiczek są to zawiasy, które umożliwiają instalację frontu w środku korpusu. Tego typu zawiasy możemy użyć wszędzie tam, gdzie powinniśmy lub chcemy zastosować akurat takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*