Jakie istnieją rodzaje bram pożarowych i co one gwarantują?

Obecnie na rynku dostępne są znakomite i sprawdzone bramy PPOŻ, które są stosowane we wszystkich obiektach konstrukcyjnych – w zależności od konkretnej klasy, jeżeli chodzi o wytrzymałość ogniową.

brama pożarowa

Autor: Röben
Źródło: Röben
Wnętrza - portret

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie wersje mają tzw. aprobatę technologiczną Instytutu Techniki Budowlanej. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór przedmiotów oferowanych w różnych klasach odporności ogniowej. Te klasy to EL30, EL60 oraz EL120. Bramy te wytwarzane są w różnorodnych modelach i w okazałej palecie kolorystycznej, jaka ułatwia dostosowanie danej konstrukcji do niemalże każdej przestrzeni, dowolnego miejsca i umiejscowienie bramy pożarowej w jak najmniej widocznym miejscu. Takie wyroby spełniają funkcję dymoszczelną oraz ograniczają rozprzestrzenianie się toksycznych gazów palnych do innych znajdujących się w budynku obszarów. Firmy sprzedające takie bramy pożarowe oferują także świadczenia w nietypowych i niestandardowych rozmiarach ponadgabarytowych i odmienne według podanych rozmiarów podanych przez zamawiających.

poziomice

Autor: SOLA
Źródło: SOLA
Ponadto jest możliwość wykorzystania drzwi przejściowych czy ewakuacyjnych, które ułatwiają przechodzenie lub przejeżdżanie małymi wózkami w przypadku zamknięcia. Zależnie od zapotrzebowań może być dostarczana brama pożarowa w wersji m.in. segmentowej, rozsuwanej, opuszczanej albo bramy gilotynowe. Najbardziej istotnym obowiązkiem bramy pożarowej jest tworzenie i wydzielenie stref pożarowych. Z tego też powodu wszystkie oferowane towary są zaopatrzone w elektromagnetyczny trzymacz. Najczęściej bramy pożarowe podczas eksploatacji są w pozycji otwartej.

W przypadku pojawienia się niebezpieczeństwa pożarowego bodziec ze specjalnej centralki, która przyłączona jest do systemu alarmowego, skutecznie i szybko wywołuje ich zamknięcie oraz eliminację rozwoju pożaru(polecamy system wczesnej detekcji dymu) czy też nawet jego zgaszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*