Co powinny gwarantować drzwi wewnątrzklatkowe?

Drzwi wejściowe do mieszkań w blokach nie muszą co prawda spełniać takich wymagań, jak powinny to robić drzwi zewnętrzne, które są montowane w domach wolnostojących, ale ich wybór również jest niezwykle istotny.

W niniejszym artykule podpowiadamy, jakie kryteria warto mieć na uwadze, kiedy kupujemy drzwi instalowane w środku klatki schodowej. Drzwi wewnątrzklatkowe, czy drzwi wejściowe do mieszkania muszą mieć przede wszystkim właściwe wymiary, dobre zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, właściwą izolację akustyczną oraz cieplną i muszą się wyróżniać odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Muszą także pasować do charakteru aranżacji klatki schodowej. Dostępne aktualnie na rynku drzwi zazwyczaj nie posiadają wszystkich wspomnianych wyżej właściwości jednocześnie. Za małą dopłatą niemalże każdy producent drzwi powinien poprawić niektóre parametry użytkowe i technologiczne proponowanych przez siebie towarów oraz w tego typu sposób wykonać towar, który będzie odpowiadał indywidualnym oczekiwaniom konkretnego klienta.

metraż

Autor: Stolbud Włoszczowa
Należy mieć świadomość tego, że dla dowolnego producenta drzwi zadowolenie odbiorców powinno być kwestią najbardziej istotną. Do mieszkania w bloku lub w kamienicy odpowiednie będą drzwi pełne uchylne, które roztwierane są od wewnątrz. Wprawdzie drzwi, które są roztwierane na zewnątrz są o wiele trudniejsze do sforsowania, przy czym co poniektórzy zarządcy domów wielorodzinnych nie zezwalają na ich montowanie.

Takie postanowienia są zazwyczaj podyktowane przymusem zagwarantowania drożności ciągów ewakuacyjnych na wypadek powstania niebezpieczeństwa pożarowego, wybuchu gazu albo odmiennego rodzaju przypadkowych wydarzeń.

Prezentowany post, to niezwykle interesujący materiał? Jeżeli także tak uważasz, to kliknij na inny wątek, a pełna notka (https://trops.pl/farby-i-akcesoria-malarskie-tczew) sprawdzi się tu wielce.

Jeśli jednak chodzi o wygląd zewnętrzny drzwi na klatce schodowej, to jest to już sprawa dowolna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*