Nabycie mieszkania we Wrocławiu – na ile to się opłaca?

W życiu większości z ludzi nadchodzi taki dzień, kiedy należy dogłębnie przyjrzeć się naszej kondycji mieszkaniowej. Jeżeli na początku naszego dorosłego życia odnajmowaliśmy lokale od innych osób, może nadszedł w końcu czas aby zamieszkać na swoim? Wrocław jest dynamicznie rozbudowującym się miastem, otwierane są coraz to nowe osiedla, w licznych jego sektorach. Jest także opcja nabycia lokum w starym budownictwo. Która z opcji jest ciekawsza?

mieszkanie do urządzenia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli poszukujemy mieszkania we Wrocławiu sprzedaż, nierzadko wybieramy opcję zakupu na nowo otwartym osiedlu, prosto od dewelopera. Taka inwestycja na pewno ma spore atuty, zostajemy pierwszymi mieszkańcami, dekorujemy lokal według naszego uznania, nie musimy się trapić o ewentualne ukryte usterki. Zamieszkujemy ciekawie zaaranżowane obiekty, sąsiadują z nami ludzie nam podobni, zazwyczaj w podobnym wieku, mamy szansę na zawarcie licznych, nowych przyjaźni. Niestety, są również minusy tego typu budowli. Pierwszą na pewno jest lokalizacja – centrum Wrocławia jest wypełnione, dlatego też powstają nowe dzielnice na jego obrzeżach, znajdujące się nawet kilka godzin drogi od drugiego krańca metropolii. Czynsze, oraz ogólne ceny są bardzo wygórowane, możemy to sprawdzić wpisując słowa kluczowe, np „mieszkania Wrocław przyjaźni” – przekonamy się jaka jest różnica za 1 m kw między starą kamienicą a nowym osiedlem.

deweloper wrocław
Jednak mieszkania na sprzedaż Wrocław można również znaleźć z rynku wtórnego. Historyczna kamienica, ulokowana w centrum miasta, wielkie, wysokie pokoje, niskie ceny za metraż oraz symboliczne czynsze.

Masz ochotę przejrzeć więcej naszych tekstów? Świetnie! chcemy zatem donieść, że jesteśmy tutaj (http://grow-mat.pl/products/ogrodzenia-panelowe-2d) – znajdziesz nas w podanym linku.

Jednak nie wszystko jest tam takie kolorowe. Nawet jeśli gruntownie odremontujemy sobie własne wnętrze, możemy liczyć na to, że klatka schodowa jeszcze przez dłuższy czas będzie dość obskurna. Poza tym, w zabytkowych budownictwach znajduje się większość mieszkań socjalnych, z tego powodu można natrafić na nieciekawych lokatorów, niekiedy reprezentantów półświatka. Dużym minusem są również koszty eksploatacyjne – jeżeli nie odizolujemy odpowiednio mieszkania, możemy liczyć na znaczne koszty ogrzewania w czasie zimy. Niestety, rzadko w kamienicach znajduje się ogrzewanie komunalne, dlatego musimy na własną rękę zamontować instalację gazową, która do tanich nie należy.

Wybór dobrego mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż nie jest prosty. Należy zastanowić się, jakie kwestie są dla nas najbardziej istotne, czy wytypujemy opcję starego miasta i czynszówkę czy może bardziej nowy Wrocław Przyjaźni mieszkania nie są ze sobą zbieżne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*