Jakie wejściowe drzwi kupić?

Nabywając drzwi zewnętrzne do domu, wyjątkową uwagę trzeba zwracać na trzy parametry, to znaczy: termoizolacyjność, ochronę akustyczną oraz wytrzymałość na potencjalne włamanie.
By wejściowe drzwi doskonale zabezpieczały przed chłodem, muszą być również doskonale dobrane do ościeżnicy.

sprzęt - obrazek

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne będą więc uszczelki na styku ościeżnicy jak też skrzydła oraz poprawnie uszczelniona część progowa. Szczelne jak też ciepłe drzwi zewnętrzne nowoczesne porządniej ochraniają budynek również pod względem akustycznym. Opłaca się zakupić drzwi wytrzymałe na włamanie. Tego typu drzwi posiadają solidną konstrukcję. Rama skrzydła podparta jest kilkumilimetrowymi poziomymi albo pionowymi prętami, a skrzydła pokryte są blachą stalową jak też posiadają tzw. bolce antywyważeniowe, jakie wchodzą w otwory we framudze. Takie drzwi mają najczęściej elektrozamki wielopunktowe, umieszczane w paru punktach na całej rozciągłości skrzydła jak też wzmocnione zawiasy zabezpieczane metalowymi osłonkami zabezpieczającymi przed ewentualną próbą przecięcia.
czas - akt

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru będziemy mieli drzwi wejściowe wykonane ze stali, z drewna, PVC albo aluminium. Nierzadko w jednym modelu spotyka się przeróżne materiały, dla przykładu drzwi stalowe są powleczone folią PVC. Każdy z materiałów ma zalety jak też wady. Atutem drewnianych drzwi jest bez wątpliwości dobra akustyczna izolacyjność, a także nieduża cieplna rozszerzalność. Minusem z kolei wrażliwość na zmiany wilgotności.

Drzwi stalowe są z kolei bardzo wytrzymałe na zniszczenia, ale dosyć ciężkie. Skrzydła z PVC cechują się dobrą dźwiękochłonnością, izolacyjnością termiczną, lekkością, łatwością utrzymania w czystości, jednak po uszkodzeniu ciężko je zreperować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*