Segreguj śmieci

Świadomość, że trzeba dbać o środowisko, okazuje się jedną z najlepszych oznak postępu. Aktualnie już w żłobkach mówi się dzieciom o potrzebie sprzątania odpadków, korzystania z ekologicznych rzeczy i o segregacji odpadków.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Zwłaszcza to ostatnie zagadnienie jest pomocne dla naszego otoczenia. Każdy gatunek materiału posiada inną długość rozkładu (sprawdź na stronie się z ofertą na się więcej na się więcej na temat segregowania śmieci). Z tego powodu różnego rodzaju odpady powinno się przechowywać osobno. Potem pracownicy zakładów utylizacji mają ułatwione wyzwanie przy przerabianiu ich na surowce wtórne. to imperatyw dobrego Polaka. Jeżeli nie wiesz, jakie kontenery na odpady pasują do jakich rodzajów odpadów, poświęć chwilę na ten oto krótki przewodnik.

Pojemnik na śmieci błękitny nadaje się do składowania śmieci z papieru. Zawsze pakuj do niego niepotrzebną makulaturę, taką jak pisma i gazety. Musisz też wiedzieć o pewnych zastrzeżeniach. Do tego pojemnika nie należy wyrzucać wywóz gruzu łódź higienicznych, takich jak np. podpaski. Odpadają także papiery przebitkowe, celuloza termiczna i worki po cemencie.

Pojemniki na odpady w kolorze żółtym są przeznaczone do utylizowania plastiku. Nie zapominaj o zgniataniu materiałów (np. opakowań) zanim wrzucisz. Nie można umieszczać w nich opakowań po olejach i elektroniki. To samo dotyczy opakowań po medykamentach. Inaczej to wygląda biorąc pod uwagę pojemniki na odpady medyczne.

Czerwone kontenery na odpady gromadzą aluminium (dowiedź się więcej na temat separatorów ropopochodnych). Czyli do nich idą puszki po napojach, kapsle i różne drobne odpady. Nie wolno wkładać do ich wnętrza baterii (mocno toksyczne i utylizowane osobno!) i pojemników pod ciśnieniem. Pojemniki plastikowe na wodę również są szeroko stosowane.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Biały pojemnik na śmieci nadaje się do wyrzucania szkła niekolorowego,a z kolei zielony – do barwnego. Nie tłucz szkła przed wsadzeniem do środka. Do pojemnika nie należy wyrzucać ceramiki, szyb okiennych i samochodowych, naczyń żaroodpornych i szkła oświetleniowego. Najmocniej dotyczy to neonówek, bo posiadają trujące substancje.

To wszystko, co powinieneś wiedzieć. Aha, dodam jeszcze, że jeżeli nie rozróżniasz kolorów, na pomoc na pewno przyjdą podpisy na pojemnikach. Miłego segregowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*