Przyjmowaniw lokalu od dewelopera

Po zakończeniu budowy nadciąga czas na odbiór techniczny wybudowanego dla nas gniazdka. Ujawnienie, odnotowanie i zobowiązanie dewelopera do naprawy wykrytych wad i niedoróbek, ochronią nas przed poniesieniem kolejnych wydatków po wprowadzeniu się do mieszkania. W trakcie odbioru mieszkania od dewelopera, kupujący ma prawo poddać próbie zgodność mieszkania z klauzulami, które zostały zapisane w umowie z deweloperem.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Co powinieneś wiedzieć o odbiorze mieszkań od developera
Wskazane jest taki odbiór wykonać uważnie, by wydobyć przypuszczalne minusy mieszkania, a również dysonanse z zapisami umowy. Na spotkanie z przedstawicielem dewelopera jest możliwość i wskazane jest przyprowadzić fachowca. Odbiór mieszkania od dewelopera należałoby umówić się w ciągu dnia, kiedy mieszkanie rozjaśnione jest światłem dziennym. Dzięki temu dużo łatwiej zauważyć wszystkie ułomności.

W umowie kupna, zawsze określony jest precyzyjna wielkość mieszkania. Jest to określane na podłożu projektu, gdyż mieszkania częstokroć wyprzedawane są jeszcze w trakcie budowy budynku mieszkalnego. W czasie przyjęcia technicznego, wskazane jest precyzyjnie zmierzyć całkowity metraż, czy zgadza się z tym zarejestrowanym w umowie. Umowa deweloperska niejednokrotnie określa także standard wykończenia mieszkania. Wyjścia gorszego typu owocują roszczenia ze strony odbiorcy o wymianę odpowiednią z umową, bądź zredukowanie wartości lokalu.

Kiedy potwierdzimy, iż budulce spełniają zapisane w umowie normy, trzeba sprawdzić też, czy żadne szczegóły nie zostały uszkodzone w trakcie budowy. Szczególną obserwację należy zwrócić na okna, drzwi i podłogi, a również baterie w łazience i kuchni.

Mieszkanie – odbiór techniczny
Powinno się przetestować funkcjonowanie wszelkich elementów instalacji elektrycznej, włączników, kontaktów, detali oświetlenia. Wskazane jest także sprawdzić, czy mury mają odpowiedni kierunek pionowy i poziom, a także czy podłogi nie mają niewidzialnych dla oka pochyleń.

Chcesz dowiedzieć się coś równie interesującego? Super, ta strona (https://optima-tools.pl/oferta/radelkowanie-moletowanie-znakowanie/) z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ znajdziesz na niej wiele tego typu danych.

Następny detal, który powinno się stwierdzić to wentylacja. Właściwe odprowadzanie powietrza jest wyjątkowo istotne w łazience i kuchni. W trakcie odbioru mieszkania od dewelopera sporządza się raport, w którym odnotowuje się wszystkie rozdźwięki z umową, projektem mieszkania i wzorcem wykończenia. Więcej informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*