Jaki pojemnik najlepiej wynająć przy małych remontowych robotach?

Wynajem kontenera na odpady jest najwygodniejszym i najlepszym sposobem, aby pozbyć się gruzu, ziemi czy nieużywanych już mebli. Przed wynajęciem tego typu kontenera przeanalizować warto specyfikę pracy i zdecydować się na jak najbardziej odpowiedni rodzaj tego typu kontenera.

wyobrażenie - dom

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Dachówka ceramiczna karpiówka angoba szlachetna

Autor: Koramic
Źródło: http://www.wienerberger.pl
Remont lub przebudowa domu lub roboty w ogródku, to niezwykle znaczna liczba odpadów, które w czasie takich prac generujemy. Są to dosyć niewygodne śmieci, gdyż nie mogłyby składowane być wspólnie z komunalnymi śmieciami. Z tego też powodu kiedy mamy w planach tego typu roboty, najlepiej będzie, gdy zamówimy właściwy kontener na gruz. W wypadku niewielkich robót wystarczy w zupełności wypożyczenie big-baga. Kryją się pod tą marką duże, wykonane z materiały wytrzymałego torby, które posiadają pojemność od 0,6 do 2,3 m3. Zależnie od rozmiaru big-baga największe jego obciążenie waha się od paruset kilogramów nawet do jednej tony. Do big-baga wrzucać możemy odpady, jakich charakter został wcześniej ustalony z dostarczającą pojemnik firmą. Może to być gruz, kontener na odpady budowlane bydgoszcz zielone czy też popsute meble.

Gdy robimy większe prace, będzie to wymagać użycia większego i w większym stopniu wytrzymałego pojemnika na śmieci. Doskonale w tego typu sytuacji sprawdzi się kontener rodzaju KP5 albo KP7. Mają one pojemność 5 lub 7 m3. Przeznaczone są nade wszystko do składowania gruzu, lecz może również do nich trafić ziemia lub jakiekolwiek inne śmieci po domowych porządkach. Wszystko uwarunkowane jest od uzgodnień z firmą, która wynajmuje pojemniki. Największą mocną stroną kontenerów jest niska burta, która zezwala bez problemu umieszczać w nim gruz oraz inne śmieci.

Jednak tego typu burta sprawia, że pojemnik jest w mniejszym stopniu ładowny, co może być znacznym ograniczeniem przy większych remontach. Jeżeli chcemy nająć większy kontener, to korzystnym wyjściem będzie wynajęcie kontenera rodzaju KP10 o pojemności od 10 do nawet 36 m3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*