Inteligentny budynek – inteligentne rozwiązania

Inteligentny obiekt – pod ową trudną a także profesjonalnie brzmiącym mianem kryją się takie frazesy jak Inteligentny budynek, inteligentne instalacje lub systemy inteligentne kierowania obiektem.

sterowanie oświetleniem

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie one redukują się do jednego mianownika. Na celu mają uprościć oraz usprawnić nasze życie codzienne zarówno w biurze jak i w domu. Ich montaż prócz komfortu gwarantuje również daleko idące oszczędności powszedniego użytkowania biura bądź mieszkania. Montaż takiego systemu wpływa też znamiennie na podniesienie szeroko pojętego bezpieczeństwa danego budynku.
Inteligentny obiekt – czym jest? To równoczesne połączenie niezależnych instalacji i urządzeń w jeden logiczny zautomatyzowany system, dzięki któremu zyskujemy prawie bezgraniczne możliwości w materii kierowania a także kontroli wszystkimi systemami i sprzętami w domku. Inteligentny dom może kierować oświetleniem, żaluzjami, klimatyzatorem, ogrzewaniem bądź wentylacją. Sprawować może kontrolę dostępu, zarządzać telewizją, alarmem czy systemem przeciwpożarowym.

Koniecznie zobacz tekst na portalu (https://www.primeproject.pl/obsluga-inwestycji), w którym także przeczytasz informacje traktujący o podnoszonej tutaj kwestii. Niewątpliwie jest w nim coś interesującego dla Ciebie.

Inteligentny obiekt to też sterowanie oświetleniem, którego wiele przykładów można zobaczyć na stronie . Monitoruje też użycie energii elektrycznej albo cieplnej. Nie jest to jednakże koniec jego możliwości jak też ograniczeń. Inteligentny obiekt to też opcja sterowania systemem audio- video, sprzętem AGD albo podlewaniem ogródka.

Pełnowartościowy dobrze skonfigurowany inteligentny system jest w stanie sterować kilkunastoma innymi narzędziami, jakie bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo obiektu. Zacząwszy od systemu sygnalizacji ognia powiązanej z układami oddymiania jak też instalacją tryskaczową przez układy ostrzegawcze DSO, monitoring albo system napadu – o których więcej można dowiedzieć się tu: .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*