Mieszkania w stanie deweloperskim- z czym się wiążą?

W ubiegłych latach w Polsce powstaje coraz więcej nowym mieszkań i nieruchomości. Źródła tej tendencji doszukiwać można się w kliku czynnikach. Do najważniejszych należą: stateczna sytuacja na rynku deweloperskim, przyjazna polityka sprawujących władzę oraz wzrost zasobności portfela Polaków.

Na sytuację pozytywnie wpływają także programy takie jak Mieszkania Dla Młodych.
Nowe mieszkania na sprzedaż bardzo często są w stanie deweloperskim. Zwrot ten jest jednak niezwykle często różnie odbierany. Co w istocie oznacza? Sprzedawcy nieruchomości coraz częściej unikają go, ponieważ wiązany jest z niskim klasą. Standard wykończenia, czyli inaczej mówiąc wykonastwo mieszkań jest kwestią nieco wątpliwą. Nie regulują go bowiem żadne normy. Dla jednego lokalu wiązać się ono może z wysokim standardem, które budują dla przykładu drewniane profile okienne oraz kamienne parapety, dla innego zaś to samo wyrażenie definiuje dużo prostsze standard. Zazwyczaj ma to odbicie w cenie.
Typowe rozwiązania obecne w stanie deweloperskim to: wylewka wykonana z betonu lub cementu, okna PCV, parapety z konglematu lub PCV, drzwi (sprawdź: drzwi balkonowe online) antywłamaniowe, tynk gipsowy niepomalowany. W lokalach z wyższej półki cenowej rozpowszechniane są standardy eko na równi z najlepszymi materiałami oraz starannym wykończeniem.
Bardzo popularne w trendach są lokale zawierające poszerzoną ofertę. Można w jej obrębie dobrać za ekstra opłatą drzwi, podłogi czy ceramikę łazienkową. Pomimo, że powiększa to koszty, to daje możliwość, aby nie troszczyć się o wykończenie. Duża grupa kupujących docenia jednak lokale niewykończone.
mieszkanie - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Przy zakupie lokalu w stanie deweloperskim watro z uwagą czytać także umowę, która mówi o szczegółach stanu deweloperskiego. Powinny być one uwzględnione w załącznikach oraz wskazywać takie elementy jak: gatunek materiałów, ich klasa oraz wyposażenie. To tutaj znajdują się także zapisy czy w standardzie znajdują się np.

drzwi wewnętrznych czy białego montażu oraz elektryka, gniazdka oraz wyłączniki.
Świadomość wyżej uwzględnionych kwestii ciągle rośnie, proporcjonalnie do popularności planujących zakup mieszkań. Rozwijająca się branża deweloperska zabiega również o standardy swoich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*