Jaki klimatyzator powinniśmy wybrać mając na względzie wielkość pokoju?

Chcąc wybrać dobry klimatyzator, powinniśmy sugerować się nie tylko wielkością konkretnego pomieszczenia, ale też ilością sprzętów elektrycznych w określonym pomieszczeniu, ilością będących w danym miejscu osób, a nade wszystko nasłonecznieniem pokoju oraz stanem izolacji ściennej.

W gorące letnie dni, gdy temperatura wewnątrz naprawdę mało różni się od tej zewnętrznej, najlepszym sposobem na zachowanie komfortu przebywającym wewnątrz domu ludziom jest kupno klimatyzacji. Wybierając klimatyzatory pokojowe musimy się kierować nie tylko rozmiarem konkretnego pokoju, ale także ilością będących tam sprzętów elektrycznych i liczbą będących w konkretnym miejscu ludzi. Dla uproszczenia zazwyczaj bierze się, że komputer emituje około 150W energii cieplnej, podobnie jak telewizor. Wieża stereo wydziela około 50W energii termicznej, zaś człowiek od 100 do 200 wat energii termicznej.
Dźwigi

Autor: InsideLab
Źródło: InsideLab
Biorąc powyższe pod uwagę, jak również konkretne warunki danego pokoju (izolacja ścian, nasłonecznienie), warto dobrać klimatyzator pokojowy przyjmując, że w typowych warunkach będziemy potrzebowali ok. 1 kW mocy chłodniczej na 10 metrów kw. (dla pomieszczeń o średniej wysokości 2,5 metra).

To świetny pomysł, aby przeczytać omawiany materiał, gdyż pozostałe polecane www (https://mardrew.pl/mk,75,frezarki-dolnowrzecionowe.html) posiadają równie wciągające treści, które pochłoną Cię absolutnie.

Jeżeli pomieszczenia są bardziej nasłonecznione, to powinniśmy wybrać klimatyzator pokojowy o mocy ok. 30% większej, niż standardowa przeznaczona do określonej powierzchni pokoju. W każdym przypadku umieszczamy klimatyzator w taki sposób, aby powietrze wydmuchiwane nie było skierowane na te miejsca, w których przebywamy dużo czasu.

Chodzi tu przykładowo o stoliki, łóżka czy kanapy. Należy mieć świadomość tego, że najnowsze klimatyzatory pokojowe mają niezwykle szeroki zakres regulowania kierunków wydmuchiwanego powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*