Mieszkania, które pochodzą z rynku pierwotnego oraz wtórnego – która opcja się bardziej opłaca?

Każdy, kto decyduje się na wybór mieszkania, musi podjąć pewnego rodzaju postanowienie – na cym dokładnie się skupić? Na mieszkaniach z rynku wtórnego, które to są o wiele tańsze? Czy też na rynku pierwotnym, w którym otrzymujemy możliwość wyboru naprawdę luksusowego lokum, w bardzo pięknej dzielnicy jakiegoś dużego miasta? A więc sam wybór wydaje się oczywisty, choć nie każdą osobę na niego stać – nasz rynek pierwotny jest o wiele droższy aniżeli wtórny, lecz jak się okazuje, wcale tak mało osób na niego się nie decyduje, pomimo jego cen.

perspektywa ogrodowa

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Mieszkania w naszym rynku pierwotnym – jeżeli przyjrzymy się różnym statystykom – z każdym mijanym rokiem unoszą liczbę swoich zadowolonych właścicieli. Dlaczego? Każdy marzy o pięknym lokum, w którym to nie będzie zmuszony się martwic na temat tego, czy jakaś rzecz się zepsuje, czy poprzedni właściciel dbał o to i o to i można tak wymieniać bez końca, albowiem po prostu owe miejsce poprzedniego właściciela ogólnikowo nie posiadało. Coraz więcej ludzi dobiera mieszkania z owego rynku, gdyż po prostu jest to bardziej opłacalne, w szczególności jeżeli chodzi nam po głowie kupno większego mieszkania. Za zwyczajne M-6 pochodzące z rynku wtórnego w obecnej chwili jesteśmy zmuszeni zapłacić średnio ponad 150 tysięcy złotych. Sporo osób spośród nas musi – nawet i po sprzedaniu swojego poprzedniego lokum, dobrać nawet i 100 tys. lub zbiorniki ciśnieniowe więcej złotych, aby mieć możliwość takie zakupić.

Dla większości jest to i tak astronomiczna cena, więc jeżeli już się decydują na wzięcie kredytu hipotecznego (o ile w ogóle go otrzymają), starają się „po wyciskać” jak najwięcej i zakupić coś takiego, co będzie dla nich nie tylko pełen przestrzeni, ale i dobrze usytuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*