Kilka zdań o tym, jak sprawić, aby nasze lokum było jasne

Z reguły, kiedy nabywamy mieszkanie lub stawiamy dom, myślimy o liczbie pomieszczeń czy ustawieniu kuchni. Istotna jest dla nas również obecność spiżarni czy windy.

Widoki w Gdańsku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Rzadko dumamy o oknach, a to spory błąd.

Wchodząc do mieszkania, które chcemy zakupić, zwykle nie zastanawiamy się nad tym, czy jest ono jasne. W pustych pomieszczeniach i przy białych murach zwykle wydaje nam się dość słonecznie. Dopiero po przemalowaniu pokoi i wstawieniu mebli może okazać się, że nasze gniazdko jest dość ciemne. Może być kilka przyczyn takiego stanu, na które nie mamy żadnego wpływu.

Jeżeli zainteresował Cię taki artykuł, poznaj inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam zawiasy regulowane, znajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Na przykład nasze okna mogą być zwrócone na północ albo przy bloku może rosnąć ogromne drzewo. Jednak to nie koniec świata. Musimy tylko pomyśleć, w jaki sposób możemy przyciągnąć słońce do naszego domu. W tej sytuacji zawsze należy upiększyć okna czymś innym niż zasłony. Są one zwykle przyciężkawe i sprawiają mroczne wrażenie. A tego byśmy za żadne skarby nie chcieli. Możemy kupić piękne oraz delikatne firanki, które będą ochraniać domowe zacisze, ale przepuszczać także sporą ilość światła. Dobra aranżacja okien spowoduje, że w pokojach będzie milej. Pamiętajmy również o tym, że okna nie powinny być przysłonięte żadnymi kwiatami.

Jeżeli nasze mieszkanie jest doprawdy ciemne, to powinniśmy też podumać o zakupie luster albo przykładowo kryształowych lamp. Dzięki rozpraszanemu przez nie światłu, będzie zdawało się nam, że w pokoju jest jaśniej. Istnieją różne sposoby designu wnętrz i okien. Należy o tym poczytać w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*