Co daje leczenie tlenem w komorze hiperbarycznej?

Częstokroć mówi się o komorach hiperbarycznych jako o cudach, które leczą. Rzeczywiście komora hiperbaryczna skutecznie działa na wiele przypadłości, nawet tych, które są zagrożeniem dla życia. Nie jest ona jednak magicznym lekiem na każdą chorobę.
Aby wykorzystać dobrodziejstwa komory ciśnieniowej (bo także w taki sposób nazywa się komorę), warto wiedzieć, czym ona właściwie jest.

szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja
Jest to zamknięte miejsce (w dzisiejszych czasach raczej maszyna), w którym chora osoba oddycha czystym tlenem i jednocześnie jest poddawana ciśnieniu dużo wyższym niż w przypadku normalnego ciśnienia atmosferycznego. Ta procedura sprawia, że pierwiastek skuteczniej dociera do różnorodnych tkanek naszego ciała i płynów, w których skład wchodzą krew, płyn mózgowo-rdzeniowy oraz limfa. Tak nasycone tkanki rozpoczynają samoleczenie.
Co można leczyć w takiej komorze? Została skonstruowana przez Igora Gamowa w celu leczenia choroby wysokościowej. Komora hiperbaryczna pomaga również osobom, które uległy zatruciu tlenkiem węgla. Terapia w komorze jest skuteczna na przykład w kuracji stopy cukrzycowej. Ponadto w komorze walczy się z zapaleniami kości i niektórymi zakażeniami bakteryjnymi. Najczęściej jednak w komorze hiperbarycznej wspiera się leczenie ciężko gojących ran i rozległych oparzeń dzięki faktowi, że dotlenione tkanki skuteczniej się regenerują. Spotyka się nawet sytuacje, przy których wszystkie inne sposoby przynoszą rozczarowanie i dopiero łączna terapia komorą hiperbaryczną i pozostałymi sposobami jest skuteczna w leczeniu.
Wyżej wymienione rodzaje leczenia są udowodnione naukowo, ale jest też tak, że komora hiperbaryczna po prostu oddziałuje w korzystny sposób na organizm ludzki.

Chociaż przez jakiś czas sądzono, że jest cudownym lekiem na wszystkie choroby, wiemy już, że tak nie jest.

Dzisiaj trudno o dobre i wiarygodne informacje (https://sacher-cnc.pl/obrobka-metali-krakow/) odnośnie opisywanej kwestii, jednak jeśli chcesz takie przeczytać, to zwyczajnie kliknij ten odnośnik.

Działa jednak w wielu przypadkach. Korzyści wynikające z jej użycia każą skonsultować się z lekarzem i zapytać go, czy nie wesprzeć leczenia swojego ciała komorą hiperbaryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*