Jakiego rodzaju narzędzia mogą służyć do separacji różnego rodzaju surowców sypkich?

W różnorodnych gałęziach przemysłu używane są produkty, które chociaż wykorzystywane są do różnorodnych celów, to jednak ich metoda funkcjonowania jest taka sama.

Przykładowo można by odsiewać od siebie wiele różnorodnych materiałów, które potem mogą służyć do różnorodnych działań.

elewacja

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
Do odsiewania małych porcji pelletu, które w rzeczywistości są granulkami z biomasy albo także do rozdziału frakcji różnego rodzaju gradacji wykorzystywane są odsiewacze korbowe. Posiadają one niewielkie rozmiary i bardzo zwartą konstrukcję. Mogłyby dzięki temu być zamontowane na linii produkcyjnej na dosyć niewielkiej przestrzeni. Wykorzystuje się je w miejscu, gdzie ze względu na zaistniałe okoliczności jakościowe jest wymóg skrupulatnego odseparowania frakcji pylistej od tej ziarnistej. Tego typu odsiewacze korbowe są zbudowane z posiadającej koszyk zasypowy framugi, specjalnej kołyski, systemu korbowego oraz silnika razem z przekładnią pasową. Tego typu odsiewacze mają pojedyncze albo dwa sita, silnik o mocy 1-15 kW (ma on 1500 obrotów na minutę) i efektywność do ok. 2 ton pelletu na godzinę działania. Jego wymiary to przykładowo. 1500x1300x900mm.
Do oddzielania materiałów sypkich mogą też służyć odsiewacze cylindryczne. Mogłyby one wspomagać różnego rodzaju procesy technologiczne, np. produkcję granulatu opałowego.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, sprawdź przykłady umieszczone tutaj. Na pewno odnajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Takie urządzenia produkowane są w różnorodnych odmianach posiadających przeróżne parametry działania.

Na indywidualne zamówienie można naturalnie dopasować narzędzie do określonych wymagań. Urządzenia są zbudowane z korpusu, wirnika czy pokrywy oraz napędu. Na wszystkie urządzenia wytwórca udziela także długiej gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*