Nowoczesne apartamenty w stanie deweloperskim z reguły nie posiadają ścian działowych — samodzielnie możemy je postawić

Dzisiaj deweloperzy niekiedy decydują się na zostawienie decyzji mieszkańcom, gdzie będą mieli zamiar wybudować ściany wewnętrzne w apartamencie.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że pragniemy nabyć 70-metrowe mieszkanie na nowym osiedlu. Deweloper informuje nas jedynie o tym, gdzie będzie łazienka i kuchnia. Z projektu również dowiemy się, gdzie znajdują się okna i drzwi wejściowe. I to by było na tyle. O całej reszcie będziemy mogli zdecydować sami. Jeśli wychowujemy smyki, to zapewne zechcemy wydzielić dla nich ich własną przestrzeń. Razem czy oddzielnie? To będzie zależało od nas, a w znacznej mierze pewnie od naszych pociech.

Czy spodobał Ci się ten tekst? Jeśli tak, to przeczytaj jeszcze szczegóły na witrynie (https://reacon.pl/o-nas/), ponieważ one również mogą okazać się dla Ciebie bardzo wartościowe.

Jeśli zechcemy, to możemy postarać się także wydzielić komórkę oraz gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeśli nie posiadamy smyków, to możemy zdecydować się na wielką sypialnię oraz dla przykładu gabinet albo choćby pokój ćwiczeń (taką naszą domową siłownię). Ściany będziemy mogli ustawić tak, jak zechcemy. Zapewne pomocny w ustawianiu pomieszczeń będzie architekt czy dekorator wnętrz. O jego pomoc powinni się w szczególności postarać ci, którzy nie czują u siebie żadnego wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wtedy tanie i stosunkowo prosto się je stawia. Niestety dość mocno przepuszczają różne dźwięki. Nie można również na nich wieszać żadnych ciężkich szafek.

Jeśli chcemy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązanie, to powinniśmy się skłonić w stronę ściany z cegieł. Będzie to bardziej kosztowne, a ich budowa potrwa dłużej, ale będzie idealna przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*