Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie ma możliwość zadecydować, gdzie zechce postawić ścianki działowe

Dawniej ściany w kamienicach były dość gruby. W dzisiejszych czasach na szczęście stawia się je raczej szybko.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W wiekowych budynkach usunięcie jakiejkolwiek ściany może być bardzo trudne, ponieważ groziłoby to zawaleniem się budynku. Musimy pamiętać, że w starych kamienicach nie narusza się raczej konstrukcji budynku. Współcześnie jednakże buduje się osiedla przy pomocy nowoczesnych standardów. Nie ściany utrzymują na sobie nośność budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które z reguły są ogromnymi słupami. Zwykle ich nie widzimy w swoim mieszkaniu, gdyż są elementem ścian pomiędzy apartamentami. To niezwykle dobry trik, bo wówczas wewnątrz swego mieszkania da się układ ścian według naszego uznania modyfikować. Zwykle mamy mamy zaznaczone miejsce na wyłącznie kuchnię oraz łazienkę. Z pozostałymi pokojami można popuścić wodzę fantazji.

Nie możesz się doczekać kolejnych interesujących wątków na ów temat? Przekazujemy Ci dobrą nowinę – kliknij producenci schodów drewnianych w ten link i delektuj się czytaniem.

Jeśli wychowujemy smyki, to z pewnością będziemy chcieli zapewnić im prywatną przestrzeń. Zatem będą potrzebowały swoich pokoi. Można też wydzielić trochę miejsca na gabinet. Każda ściana może być zrobiona przykładowo z regipsu. Takiego typu materiał jest dość niedrogi oraz po prostu prędko się go montuje. Jego jedyny minus jest taki, że niestety przepuszcza dźwięki. Jeśli zatem chcemy zachować prywatność, to trzeba postawić na budowę ścian wewnętrznych z innych materiałów.

Świetnym pomysłem jest tradycyjna cegła. Owszem, postawienie takiej ściany będzie bardziej kosztowne oraz zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej na pewno bardzo zadowoleni. Będzie zapewne stała bardzo długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*