Tynki powoli przestają być jedynym wariantem przy robieniu elewacji domu

Przez wiele lat ocieplony i otynkowany dom był synonimem bogactwa. Współcześnie spektrum zakupu materiału zauważalnie się zwiększyło.
Teraz da się wybierać przeróżne techniki wykończenia budynku z zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet tynk, który do tej pory był najczęściej jedyną możliwością, zmienia się i ma wiele wariantów. Może być przykładowo silikonowy czy żywiczne. Pierwszy jest zalecany dla budynków, które mogą się prędko brudzić (choćby te przy często uczęszczanych drogach), bo dzięki właściwościom hybrydowym nie wchłania wody i wówczas utrudnia przyklejanie się pyłu. Te drugie z kolei są odporne na grzyby oraz porosty. Warto również pomyśleć nad tym, ile warstw tynku nałożyć. Są bowiem tynki cienko- i grubowarstwowe. W Polsce o wiele częściej nakładane są tynki kilkuwarstwowe. Jednak takiego typu elewacje nie są dla nas jedyną możliwością. Coraz częściej możemy także wyłożyć zewnętrzne ściany cegłą dekoracyjną, kamieniem albo drewnem. Istnieją również odpowiednio produkowane płytki elewacyjne, które nie pękają i fantastycznie wytrzymują wszystkie działania atmosferyczne przy wysokich oraz niskich temperaturach. Płytki takie nazywane są klinkierem.

Czy omawiany wątek Cię interesuje? Jeśli pragniesz zdobyć uzupełniające dane odnośnie tego problemu, to odwiedź sensowny serwis.

Warto zapamiętać to słowo, gdyż może nam się przydać. To, który materiał kupimy, w dużej mierze zależy od naszego gustu.

Dziś bowiem wszystkie te metody sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. Drewno i kamień należą do najbardziej szykownych i też najdroższych sposobów wykończenia domu. Trzeba więc przed podjęciem decyzji sporządzić kosztorys.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*