Izolacja mieszkania przed złymi czynnikami pogodowymi poprzez montaż styropianu

Spacerując po okolicy z czworonogiem przechodzę obok zrujnowanego domu. Pojawiła się myśl, że gdy zniszczy się dach umiera budynek. Dramatyczne jednak prawdziwe – nie da się wówczas już nic więcej zrobić jak tylko unicestwić dom do końca i wybudować od nowa dbając o odpowiedni dach tak aby wytrzymał on długie lata. Oczywiście dach jest uwieńczeniem domu jednakże trzeba mu poświęcić nieco czasu.

styropian spadkowy

Autor: megastyro.pl
Źródło: megastyro.pl

Jednakowo jak w wypadku murów jedną z najistotniejszych cech dachu będzie jego izolacja termiczna. Ze względu na niemałą powierzchnię dachu izolacja będzie naprawdę ważnym elementem. Zazwyczaj stosuje się wełnę mineralną jednakże popularny jest także styropian dachowy. Materiał ten jest wykonany z granulatu jakiego 98 % składu to powietrze. Właśnie dzięki temu rozwiązaniu posiada on nadzwyczaj godziwe własności termiczne porównywalne ze wzmiankowaną wcześniej wełną . Styropian spadkowy, to również produkt lekki, łatwo więc przetransportować go na miejsce budowy. Jego waga to zaleta kiedy pracuje się na znacznych wysokościach. Ponieważ styropian dachowy ma niewielką wagę upraszcza to instalowanie – nie jest konieczne instalowanie dodatkowych uchwytów. Najogromniejszą jednakże jego zaletą będzie prostota z którą modeluje się styropian dachowy. Nie są do tego potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia, wystarczy zwyczajny ostry nóż oraz kawałek papieru ściernego do wyrównania krawędzi – więcej tu.

dachy

Autor: Oleksii Leonov
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to tworzywo całkowicie bezpieczne dla zdrowia zarówno mieszkańców jak także budowlańców, nie wywołuje alergii ani innych zagrożeń dla zdrowia. Styropian dachowy jest materiałem palnym pod otwartym działaniem ognia. Kiedy zaś ogień będzie usunięty styropian samoczynnie zgaśnie jest więc odrobinę mniej bezpieczny aniżeli jego konkurentka wełna mineralna. Jak już wspomniano praca z nim nie wymaga specjalistycznego zabezpieczenia budowlańców, co o wiele obniża koszta (a w przypadku prac na dachu każda złotówka się liczy. Styropian spadkowy ma jeszcze jedną zaletę – może być używany tak w nowych jak także odnawianych dachach co niechybnie wpływa na wziętość tegoż materiału budowlanego. W wypadku dachów modernizowanych możemy w prosty sposób dopasować ocieplenie do naszych wymogów.

Więcej informacji – MegaStyro megastyro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*