W jaki sposób tanio i sprawnie postawić swój wymarzony dom, czyli przydatne informacje o wybieraniu działki oraz planu.

Zaczynając stawianie swojego wyśnionego domu trzeba się nastawić na to, że będzie przy tym dużo zajęcia i podejmowania istotnych decyzji. Jedną z ważniejszych z nich trzeba podjąć już na samym początku – a będzie nią wybranie miejsca, gdzie się będzie chciało mieszkać. Niektórzy działkę dostają od rodziny, i mają w zasadzie rozwiązaną sprawę, jednak większość osób działkę po prostu musi zakupić. Sporo osób najchętniej zamieszkałaby w jakieś spokojnej dzielnicy blisko centrum, jednak działki dużo tam kosztują.

Innenarchitektur

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Za to miejsca dalej od centrum, w miejscowościach odległych o kilkanaście kilometrów są znacznie tańsze, ale liczyć się będzie trzeba z koniecznością codziennych dojazdów, często dwoma samochodami. Dlatego też kupując działkę pod budowę domu trzeba wszystko odpowiednio rozważyć i znaleźć takie miejsce, z którego na pewno się będzie zadowolonym – w końcu dom jest budowany na kolejne długie lata i raczej powinno się być zadowolonym z tego, gdzie będzie się przez ten okres mieszkało.

Następną ważną decyzją, jaką trzeba podjąć, jest wybranie planu domu. Obecnie gotowych planów znaleźć można tak dużo, że raczej każdemu się uda wybrać coś, co będzie w dużym stopniu spełniać wymagania.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź, co się znajduje w ofercie adwokat rozwód szczecin, która dotyczy tej samej kwestii.

Rzecz jasna każdy taki plan można później dodatkowo modyfikować i dopasowywać do potrzeb, chociaż oczywiście warto robić to z umiarem. Czasami biuro projektowe wykonujące przeróbki będzie musiało trochę ograniczyć zapędy swojego klienta, bo nie wszystkie zmiany w praktyce mogą być dobre, a dobry architekt doskonale powinien wiedzieć, co warto robić, a co jednak trzeba sobie odpuścić- np. ten architekt.

dom jednorodzinny

Autor: PLANNJA
Źródło: PLANNJA

Jeżeli plan zostanie znaleziony i inwestor go zaakceptuje, to następnym etapem będzie skompletowanie wszystkich niezbędnych pozwoleń, co zająć może w niektórych przypadkach nawet kilka miesięcy. Dopiero po tym wszystkim będzie się można zabierać za budowanie wymarzonego domu, a następnie jego wykończenie i urządzenie, i jeśli wszystko się uda, to po dwóch latach od startu prac można będzie wreszcie się wprowadzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*