Cegła to porządny materiał, warto jednakże pamiętać o kilku sprawach, jakie mają wpływ na jej lepszą trwałość

Aby wykonać wytrzymałą i estetycznie wyglądającą elewację wykonaną z cegieł musimy pamiętać o kilku ważnych zasad sztuki murarskiej. Dotyczą one tak z prac budowlanych, jak i drogi przechowywania cegieł.

klinkier

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Po pierwsze należy nie zapominać o tym, że cegła to produkt pochodzenia naturalnego, którego kolor powstaje w sytuacji palenia gliny. W zależności od barwy samego materiału czy ustawiania procesów wytwarzania, cegłom daje się preferowany kolor oraz fakturę lica. Dzięki profesjonalnym, kierowanym za pomocą sposobów komputerowych kontrolom jakości, zmierzamy do jak największej multiplikacji koloru cegieł, pomimo to różnice w samym składzie chemicznym gliny są w stanie wywoływać drobne rozbieżności w barwie kolejnych partii – . Istotne jest więc, żeby mieszać cegły z kilku palet, wtedy drobne różnice w ubarwieniu nie będą całkowicie widoczne.

W kolejnej metodzie pojawia się doskonały sposób na pozbycie się wykwitów. Ceglana elewacja cechuje się wytrzymałością na wpływ czynników pogodowych, jak również uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że cegła jest tworzywem charakteryzującym się popisową wytrzymałością, odpornością na mróz oraz niewrażliwością na promienie słoneczne. W ten sposób przez mnóstwo lat może zachować swój niezmienny wygląd.

Podnoszona w tym miejscu tematyka jest według Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź dalej (https://log-trans.pl/uslugi-dzwigowe/), który opisuje podobne tematy.

Problem będą jednak wykwity, a powstają one zazwyczaj na skutek niewłaściwego doboru zaprawy, posiadającej wapno.

klinkier

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

Potem, pod wpływem działania wody lub wilgoci, rozpuszczone sole wymywane są na powierzchnię muru, więc tworzą się białe zacieki. Jaki jest sposób, żeby tego unikać? Użycie właściwej zaprawy, która jest przeznaczana dokładnie do klinkieru będzie gwarancją dobrą walkę z tym niepożądanym zjawiskiem.

Murowanie z cegły klinkierowej to doskonały sposób na trwałość i piękny efekt przez dłuższy czas . Jednak, nie zapominajmy o szczegółach, które są ważne. Wspomniane dwa należy bez zastrzeżeń przestrzegać, pamiętajmy jednakże jeszcze o jednym z nich. Kształtowanie elewacji to konieczność szczególnej dokładności zrobienia każdego z fragmentu ściany, który może okazywać się problematyczny w kwestii termoizolacji. Mowa zazwyczaj o nadprożach oraz podokiennikach. To w sumie w tego typu miejscach dochodzi z reguły do utraty ciepła,ponieważ przy otworach okiennych i drzwiowych robi się przerwana ciągłość izolacji. Miejmy na uwadze więc, żeby wykonać to wytrzymałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*