Należycie stworzone miejsce pracy jest niebywale istotne dla naszego zdrowia

ludzie, którzy pracują przed komputerem, są świadomi tego, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się zwykle z krzesła.
Siedzenie wiele godzin przed komputerem jest ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie przywykł do takiej pozycji.

To ważne źródło (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Odciagi-lancuchowe/42) tyczy się prezentowanej tu tematyki, zatem jeżeli jest ona godna Twej uwagi, to kliknij ten odnośnik.

Zatem skłonność do wprowadzania siedzącego trybu życia zazwyczaj odbija się na ludziach negatywnie. Po pewnym czasie zaczynają odczuwać problemy z kręgosłupem i nawiedzają migreny. Wynika to z tego, że mają kiepsko dostosowane miejsce pracy. W pracy z laptopem kluczowe wydaje się być krzesło. Musi być ono perfekcyjnie dopasowane do naszego wzrostu. Musi mieć też odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu czasami będziemy mogli oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być również odpowiednio wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I oczywiście musi posiadać podłokietniki. Bez tego trudno określić je mianem dobrego stanowiska pracy. Powinno także mieć silikonowe kółka. Muszą się lekko kręcić. Krzesło nie może topornie odjechać od biurka. Przez to we wszystkich korporacjach zwykle spotkamy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien dosięgać piętami do ziemi.

Jeśli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to trzeba zakupić podnóżek. Będzie to wtedy idealny komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez problemów pracować, a bóle pleców nie będą nam już dokuczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*