Jacht – lepiej taki kupić, czy wynająć na konkretną uroczystość?

Wielu z nas w ogóle nie wyobraża sobie żyć z dala od jakiegoś typu większych zbiorników wody, których na terenie naszej Polski wcale nie istnieje mało, głównie dzięki naszym typowo polskim jeziorom zlokalizowanych na Mazurach, oraz bezpośredniemu dostępowi do naszego morza Bałtyckiego.

licznik

Autor: charlotte henard
Źródło: http://www.flickr.com
jachty

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Miłośnicy wody, którzy całkowicie doceniają jej walory i możliwości, bardzo często pragną mieć swoją osobistą „łódkę” – taką, aby mogła zabrać ich „w podróż”, po wodach naokoło. Co jednak, kiedy marzy nam się taiego typu podróż jedynie czasami? Czy kupno w takim wypadku jest dobrym pomysłem?
naprawy

Autor: Simon Bierwald
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, jaki to rodzaj „łódki” pragniemy posiadać, wybieramy tylko jedną z dwójki opcji – albo ją zakupujemy, albo też wynajmujemy na z góry określony czas. Najczęściej tego rodzaju wahania pokazują się, kiedy naszym największym pragnieniem nie jest zwyczajna łódź, lecz autentyczny jacht. Jacht sam w sobie bywa idealnym „narzędziem” do zarabiania dużych pieniędzy, przede wszystkim przez to, że mieści od – w uzależnieniu od jego wymiarów – kilku do nawet i kilku setek pasażerów i więcej, dzięki czemu bywa idealnym miejscem przeznaczonym do rejsów turystycznych. Jachty charakteryzują się przede wszystkim tym, iż same w sobie są takimi „mini domami na wodzie”, gdzie odnajdziemy wszelkie wygody, a im większy jacht, tym więcej takiego typu pomieszczeń (zwanych kabinami) może w swojej obudowie pomieścić.

Kupno takiego typu jachtu jest doskonałym wyjściem, kiedy pragniemy go przede wszystkim dla płyty ogrodowe siebie albo wtedy, gdy chcemy z jego pomocą zarabiać – jednak im większy jacht tym jest bardziej drogi, a mówimy tu o naprawdę dużych sumach. Z drugiej zas strony wynajęcie jachtu bywa znacznie tańsze, jednak nie należy on wtedy do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*