Jeśli w naszym budynku zauważyliśmy wilgoć, to musimy pomyśleć o osuszeniu i izolacji ścian

Niekiedy zdarza się tak, że właściciele domków jednorodzinnych borykają się z problemem wilgoci i pleśni w domu.
Każdy, kto zauważył wilgoć w swoim domu, nie może tego .

Blacha gięta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Fachowiec

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Szkopuł z pewnością sam nie zniknie, a będzie po prostu powiększał się. Nie jest istotne czy nasz dom jest podpiwniczony czy nie — jeśli mamy kłopot z wilgocią, to powinniśmy zająć się osuszeniem budynku. Oczywiście powinno pójść to w parze z izolacją fundamentów. Zazwyczaj w takich sytuacjach proponuje się mieszkańcom zrobienie drenażu. Nowoczesnym rozwiązaniem, które w naszym kraju nadal nie wydaje się być jeszcze nazbyt popularne, jest elektroosmoza. Chodzi o zamontowanie właściwych urządzeń, które przy pomocy fal elektromagnetycznych będą z powrotem wypychać wilgoć ze ścian do gruntów. W ten sposób domy stopniowo będą się osuszać. Całkowicie inną sprawą będzie osuszanie budynków po zalaniu. Wówczas powinniśmy zadzwonić do właściwej spółki, która przyjedzie z dobrym sprzętem. Odpompują oni wodę, wycenią straty i sporządzą odpowiedni formularz.

Mogłeś przejrzeć tutaj dużo interesujących postów, nieprawdaż? Równie autorska strona (http://www.anistal.pl/) oczekuje na Ciebie pod tym linkiem, a tam dużo detali.

Wiedzą oni także, które dokumenty i w jaki sposób muszą być wypełnione, by prędko oraz bezproblemowo udało nam się otrzymać środki od firmy ubezpieczeniowej. Potrzebne mogą okazać się również rzecz jasna fotografie. W obydwu przypadkach jednakże nie poradzimy sobie sami.

Potrzebni będą nam fachowcy, którzy znają się na rzeczy i mają odpowiednie przyrządy. Wyłącznie w ten sposób będziemy w stanie problem rozwiązań profesjonalnie i bez niepotrzebnych nerwów z naszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*