Urządzamy otwarte mieszkanie

Otwarta konstrukcja mieszkania to hit mody ostatnich czasów. Większość lokali to praktycznie jeden wielki hall, w którym znajdują się przestrzenie: aneks kuchenny, jadalnia, miejsce z kompletem wypoczynkowym. Będzie to trudność dla osób wyposażających domy. Styl skandynawski w nowoczesnej aranżacji to bardzo ciekawe rozwiązanie w takim przypadku.

nowoczesna kuchnia

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Wyróżniki stylu skandynawskiego w wypadku przestrzeni to przede wszystkim eleganckie poukładanie tych stref, duże, otwarte przestrzenie, jasna kolorystyka – biele, szarości, naturalne tworzywa – albo te, które są z recyklingu. Niesamowicie w takich pomieszczeniach wyglądają różnorakie kolory drzewa – brązy, jasne odcienie np. sosny, szklane, bezbarwne tafle szkła, olbrzymie lustra, betonowe ściany pozostawione w stanie surowym. Konceptów aranżacyjnych, które można zastosować stosując styl skandynawski w nowoczesnej aranżacji jest dużo. Ja może napiszę o tych, które uwielbiam.

Najulubieńsza – surowa, ściana z betonu. Stanowczo mój hit, w szczególności w wykończeniu łazienki jest rewelacyjny.

Ruszaj do meritum i przeczytaj szczegóły (http://www.malesapd.pl/?url=oferta/bratex) na przedstawiany temat na odmiennych portalach – z pewnością Cię wciągną totalnie. Zobacz to teraz.

By uzyskać taki efekt, albo pozostawiamy ściany otynkowane, albo na tynk nakładamy tzw. tynk ozdobny – wyrównujemy tym sposobem ubytki, zakrywamy przebarwienia i zyskujemy rewelacyjny efekt. Świetnie wygląda to skontrastowane z śnieżnobiałą ceramiką łazienkową.

Aranżacja wnętrz apartamentu

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

Następną rzecz, którą kocham w tym stylu to wielkie, otwarte wnętrza z przeszklonymi ścianami. Pokoje tym sposobem są niezwykle jasne. Okna najlepiej wyglądają, kiedy osłonimy je białymi, lejącymi się woalowymi firankami. Jednak, żeby przestrzeń nie była zbyt smutna, fajnie jest dodatkowo zainwestować w kilka gadżetów w mocnych barwach. Jak się prezentują zobaczysz na stronie: czytaj na blogu Lovingit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*