Wybór właściwego krzesła do nauki jest bardzo istotną kwestią dla naszych pleców

Wiele przypadków, kiedy boli nas kręgosłup, moglibyśmy uniknąć, jeślibyśmy kupowali właściwie dobrane krzesła do pracy przy komputerze.
Nie wszyscy rozumieją to, że wielogodzinne siedzenie przy biurku, nie jest naszą naturalną pozycją.

dach

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
krzesło

Autor: Sylvain Moreau
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz organizm nie lubi stagnacji. Zatem jeżeli jeszcze dodatkowo siedzimy niewłaściwie, to stosunkowo szybko pojawią się bóle kręgosłupa. I nie powinniśmy się dziwić. Najnormalniej w świecie nasze ciało wysyła nam sygnały, abyśmy wreszcie o siebie zadbali. Zatem najistotniejszym zadaniem wydaje się być kupno właściwego krzesła do siedzenia przy biurku. Na pewno w internecie znajdziemy ogromną ilość sklepów, które oferują w sprzedaży krzesła. Jednakże nim dokonamy zakupu, powinniśmy być świadomi kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, krzesło do nauki musi mieć odpowiednio wysoko umieszczony zagłówek oraz podłokietniki. Bez nich nie ma mowy o tym, żeby było to najlepsze krzesło do pracy. Po drugie, musi posiadać odpowiednio wyprofilowane plecy. Zatem wygięcia oparcia w krześle muszą odpowiednio pasować do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. Najlepszej jakości krzesło do pracy może być drogie, ale będzie to zapewne opłacalna inwestycja. Już po kilku dniach spostrzeżemy, w jak wielkim stopniu zwiększył się nasz komfort pracy.

Przestaniemy się wiercić i wymyślać niestandardowych pozycji, żeby tylko uśmierzyć nasilający się ból. Jeżeli zauważymy, że wiszą nam nogi, to będzie trzeba jeszcze oprócz tego zakupić odpowiedni podnóżek, ale to nie będzie już zbyt drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*