Jak wybrać nowe mieszkanie dla swojej rodziny, wady i zalety nowych i używanych lokali.

Zakup swojego mieszkania to dla wielu rodzin marzenie życia, lecz jednocześnie duże wyzwanie. Po pierwsze jest to wyzwanie finansowe, bo niestety w Polsce stosunek wypłat do cen mieszkań jest bardzo kiepski, mało kto tak naprawdę będzie miało możliwości, aby odłożyć pieniądze i kupić mieszkanie za oszczędności.

wnętrza

Źródło: flickr.com
Duża część ludzi musi w jakiś sposób posiłkować się pożyczką, ale obecnie i tak minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych jest dodatkowo potrzebne. Należy posiadać wkład własny, zapłacić konieczne opłaty przy zakupie, a oprócz tego zostawić coś na ewentualny remont i wykończenie nowego lokum. Jednak jeżeli podstawowa przeszkoda będzie pokonana, to trzeba będzie rozpocząć poszukiwania wymarzonego lokum. Tu przede wszystkim trzeba się będzie podjąć decyzję, czy mieszkanie będzie zupełnie nowe, od dewelopera, czy jednak używane. Oba te rozwiązania mają jakieś wady i zalety i zanim się podejmie końcową decyzję trzeba wszystko bardzo dokładnie przemyśleć i przeanalizować argumenty za i przeciw.

Nowe mieszkania mają ten plus, że można je od początku umeblować tak jak się chce, bez patrzenia na to, jakie miał pomysły pierwszy właściciel.

Nasze nowe artykuły są podobnie interesujące, co ten. Zatem kliknij w link tutaj koma usługi komunalne i czytaj rzetelne wiadomości. Zachęcamy!

Poza tym wszystko jest zupełnie nowe, ma pełną gwarancję i po wykończeniu będzie można bez dużych prac remontowych mieszkać przez następne kilkanaście lat. Jednak już na samym początku nowiutkie mieszkanie kosztuje trochę więcej niż na rynku wtórnym, a przecież trzeba doliczyć pewną kwotę na jego urządzenie. Za to używane mieszkania są tańsze, i zależnie od stanu albo będzie trzeba w nich wykonać remont, albo nadawać się będą od razu do zamieszkania.

Dom

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest też to, że używane mieszkania są najczęściej na osiedlach, które mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę, przy nowych różnie to może wyglądać. W dzisiejszych czasach najlepiej będzie się szukało mieszkań w internecie, w którym działa wiele ogłoszeniowych portali. Wystarczy znaleźć interesującą kogoś kategorię, na przykład mieszkania na sprzedaż trzebnica, sprawdzić opublikowane tam oferty i kontaktować się z osobą sprzedającą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*