Wygląd umowy określa art. 647 kc

Jeżeli inwestor chce zacząć budowę własnego budynku, musi mieć ludzi, którzy będą mieli właściwą wiedzę oraz narzędzia, żeby konkretny budynek mógł stanąć w konkretnym miejscu.

Czy wiemy co posiada umowa na roboty budowlane?

przeczytaj tutaj

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

Jednak nim w ogóle przyjdzie do rozpoczęcia budowy, musi zostać podpisana umowa na roboty budowlane, w której wyraźnie wpisany będzie inwestor i wykonawca, typ obiektu który musi zostać zbudowany, a także działka, na której ma być prowadzona taka budowa. Co więcej zaznaczane są również daty, gdy będzie można wejść na plac z urządzeniami i gdy będą zamykane konkretne etapy budowy. Taka umowa ma także informacje w jakich transzach oraz kiedy będą dokonywane zapłaty, a jeżeli któraś ze stron nie wywiąże się z własnych obietnic, to będzie zmuszona liczyć się z negatywnymi konsekwencjami prawnymi. Tylko obustronne uzgodnienie takiej umowy zezwala na zaczęcie prac budowlanych na konkretnym terenie.

Wszystko ustala art. 647 kc

O tym jak powinna prezentować się umowa, która musi być zawarta, by można było rozpocząć roboty budowlane, opowiada nam głównie art. 647 kc, dlatego zanim rozpoczniemy przygotowywać takową umowę, należy do niego zajrzeć, a później wesprzeć się gotowymi wzorami, które mamy szansę wyszukać w internecie (polecana strona).

Jeśli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis (https://hydro.ioze.pl/nasze-technologie/rozwiazania-kompaktowe/), który bez wątpliwości również przykuje Twój wzrok!

Z powyższego artykułu wywiemy się także, że umowa zawarta pomiędzy wykonawcą a podwykonawcą jest wiążąca tylko wtenczas, kiedy zatwierdzi ją inwestor. Co więcej umowę pomiędzy dwoma podwykonawcami musi zaakceptować nie tylko inwestor, lecz też podstawowy wykonawca. To wszystko mamy szansę znaleźć w kodeksie cywilnym, przez to przed przejściem do przygotowywania umowy warto się z nim dokładnie poznać.

Wszystko musi okazać się zgodnie z prawem

prawo - książki

Rodzaj podpisywanych umów musi okazać się zrobiony odpowiednio z prawem, tak aby nikt nie miał szansę ich podważyć. Dlatego nim przejdziemy do ich przygotowywania, czy dalszego podpisywania, musimy najpierw zapoznać się z ustaleniami prawnymi, ponieważ wtenczas w razie czego będziemy mieli prawo powoływać się na takie umowy przed sądem, jeżeli coś nie będzie wykonane idealnie z tym, co było w nich zawarte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*