Jakim sposobem wznosi się ściany dwuwarstwowe oraz jakie ważkie parametry powinny mieć?

Ściany dwuwarstwowe są obecnie nieraz stosowane podczas budowy domu jednorodzinnego oraz budowy innego typu nieruchomości. Należałoby więc dowiedzieć się jakim sposobem wznosi się takie ściany oraz na jakie ważkie parametry ścian dwuwarstwowych powinno się zwrócić baczną uwagę.

budowa

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Stawiając ściany dwuwarstwowe naturalnie wypada pamiętać, iż w przypadku ścian tego typu mur jest to ważnym elementem konstrukcyjnym, zaś ocieplenie pełni rolę decydującej bariery, która ochrania przed ucieczką ciepła z domu. Ściany dwuwarstwowe składają się z dwóch rozmaitych materiałów. To istotne, albowiem każdy użyty materiał ma inne właściwości oraz cechy, dzięki czemu możliwe jest zbudowanie odpornego oraz stół krysiak energooszczędnego domu jednorodzinnego.

Bardzo ważną rzeczą jest to, aby ściany posiadały stosowny współczynnik przenikania ciepła U, który nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), jednak w domach energooszczędnych warto zadbać o to, by ten współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie z tej przyczyny korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, jakie pozwalają w nieskomplikowany sposób osiągnąć odpowiednio niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym realne jest użycie wystarczająco grubej warstwy ocieplenia, dzięki czemu konstrukcja domu energooszczędnego odbywa się sprawnie oraz dokładnie – zobacz.

zobacz, co w trawie piszczy

Autor: Jose Luis Cernadas Iglesias
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby również dodać, że ściany dwuwarstwowe gwarantują wykonanie domów jednorodzinnych w różnych stylach budowlanych, materiał ten daje więc nadzwyczaj dużo możliwości architektonicznych. Za pomocą ścian dwuwarstwowych możliwe jest sporządzenie zarówno domu klasycznego, jak także nowomodnego, jaki charakteryzuje się wieloma ciekawymi ozdabianiami i rozmaitymi ozdobnymi detalami. Wykorzystanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc istotnie niemało sposobności, w związku z tym mnóstwo osób ochoczo sięga teraz po ten rodzaj ścian. Są one użyteczne i wielozadaniowe, prócz tego można łatwo dostać je na rynku budowlanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*