Ile kosztuje wybudowanie domku jednorodzinnego?

Żeby koszt budowy domu cię nie przerósł, zrób należyty kosztorys. To dzięki niemu podczas budowy ustrzeżesz się nieprzyjemnych niespodzianek i przestojów. Podstawą kosztorysu jest plan budynku. Domy niedrogie w budowie to budynki o nieskomplikowanej bryle o postawie kwadratu lub prostokąta.

Jeżeli chcesz kupić gotowy projekt, kieruj uwagę na koszt zrealizowania stanu surowego zamkniętego. W przypadku indywidualnego projektu to konstruktor powinien zapytać, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na budowę domu.

Podstawą kosztorysu jest plan budynku. Jeżeli zamawiamy projekt indywidualny, architekt winien spytać o zasobność naszej kieszeni, czyli jak drogi dom ma nam zaplanować. Szukając projektu gotowego, najpierw kierujmy uwagę na podawany szacunkowy koszt wykonania stanu surowego zamkniętego. Trzeba wyselekcjonować dom, na jaki nas stać. Budowa domu to nie tylko ogromne wyzwanie organizacyjne, ale przede wszystkim finansowe. Wielu nie wyobraża sobie jednak całego życia w mieszkanku i decyduje się na postawienie własnych czterech kątów.

Murowany dom

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Każdą budowę możemy podzielić na kilka dość schematycznych etapów – zacząwszy od zerowego stanu zakładającego ziemne roboty oraz fundamenty, poprzez surowy stan obejmujący stawianie bryły budowli z pokryciem dachu, oknami oraz drzwiami (tak zwany stan zamknięty surowy), wykończenie obejmujące na tym etapie na przykład ścianki działowe, gipsy, posadzki albo elewację, po konieczne instalacje. Dokonanie dokładnych szacunków kosztów budowy realne jest dopiero po doborze określonego podłoża jak też projektu domu, a również po określeniu szczegółów tyczących się planowanych technologii oraz surowców. Można zweryfikować ceny poszczególnych surowców wbijając w laptop: cegły ceny bądź cegła klinkierowa cennik. Szczegółowe zestawienie znajdziesz na stronie: Weinerberger. W trakcie budowy może się okazać, że znaczne oszczędności będziemy mogli uzyskać przez większe osobiste zaangażowanie w roboty samego inwestora albo jego bliskich jak też przyjaciół.

Ten wątek Cię zainteresował? Więc odwiedź stronę (http://www.ocieplaniepianapur.pl/system-pur/), gdyż znajdziesz tam interesujące dane, omawiające to zagadnienie.

Ostateczny koszt konstrukcji konkretnego domu jest zatem wypadkową bardzo wielu czynników oraz może być uzależniony od wielu decyzji podjętych jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*