Niekonwencjonalne nagrobki, czyli mody w dziale kamieniarstwa.

Słysząc słowo: nagrobek nic przyjemnego nie przychodzi nam na myśl. Faktem bowiem jest, że z takimi przedmiotami stykamy się w perspektywie utraty kogoś niezwykle nam bliskiego, ale jednakże dla wielu osób jest to tylko coś czym zajmują się na co dzień. Z tego powodu przemysł nagrobkowy, jak każda inna płaszczyzna działalności ludzkiej,idzie do przodu. Dzięki czemu w chwili, gdy musimy wybrać nagrobek, wybór jest naprawdę duży.

wyroby kamieniarskie

Autor: F. D. Richards
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze kamieniarstwo dzieli się w dzisiejszych czasach na dwie grupy. Możemy więc wyróżnić: prostotę w formie, bez udziwnień, ogromnych ozdób i oryginalnych surowców. Rządzi tu granit i od czasu trawertyn, a tablice utrzymane są w prostych kształtach. Druga grupa to przestrzeń, w której kamieniarstwo pomniki wrocław ma okazję do pokazania co potrafi, jest to bowiem całkowity przepych i bogactwo formy. Takie nagrobki często mają spore pozłacane elementy ozdobne i nic szczególnego nie stanowi okazała figura, czy to anioła, Jezusa Chrystusa, samego zmarłego, czy też obiektów, które dla osoby zmarłej miały niezwykle ważne znaczenie. Zobacz w galerii: .

Takie ekskluzywne nagrobki nierzadko wyglądają jak mniejsze kaplice, w których spoczywa właściciel. Zupełnie innym zagadnieniem są nagrobki podwójne – tborkowski.pl/nagrobki-podwojne/. Tutaj królują duże formy i bogate dekoracje pokazujące niezwykłość uczucia łączącego zakochanych oraz mającego ciąg dalszy w życiu pozagrobowym. Jak więc widać dział nagrobków i kamieniarstwa szybko się zmienia i rozwija i tak jak wszędzie tu też panują różnorakie mody i tendencje. Wielu znawców rynku przewiduje, że za kilka lat może trafić do nas, coraz popularniejszy za granicą trend, dążenia do zrobienia ogólnego i jednorodnego dla każdego wzoru nagrobka. Dzięki temu mniej zamożni zmarli nie będą odstawać od reszty, tak jak za życia, gdy codziennością było wskazywanie ich palcami i izolowanie się od takich osób.

cmentarz

Autor: alljengi
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, iż dzisiejsze czasy dają nam możliwość przebierania w nagrobkach, ozdobach i ornamentach do woli. Jednakże należy pamiętać, iż o wiele ważniejsza jest prawdziwa żałoba i przejmujący smutek po utracie kogoś bliskiego, a postawienie najbardziej udekorowanego nagrobka nie zastąpi szczerej tęsknoty, która jest niemal bezcenna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*