Na jakie kwestie trzeba zwracać uwagę w czasie wybierania kostki brukowej?

Na rynku jest dostępna bardzo szeroka oferta różnorodnego typu surowców do ozdabiania przestrzeni. Przy zakupie kostki brukowej należy po pierwsze starannie ustalić, jakiego rodzaju posiadamy odnośnie niej wymagania.
Niezwykle ważne jest faktyczne zastosowanie takiej nawierzchni.

bruk

Źródło: empak.com.pl
Od tego czynnika zależy m.in.

Kliknij bez strachu ten odnośnik a przekonasz się, że w najświeższym źródle (https://lipinscy.pl/projekty-domow-pietrowych/) opublikowano niesamowicie interesujące informacje. One także są pasjonujące.

grubość kostki brukowej. Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest rozmiar natężenia ruchu, czyli to, jakim przeciętnym obciążeniom będzie musiał sprostać konkretny bruk. Najczęściej wykorzystywany jest ten, który posiada 4-6 centymetrów grubości w przypadku węższych ciągów budowanych w ogrodach i 6-8 cm w wypadku różnych podjazdów czy dróg przeznaczonych na ruch kołowy. Poza tym tak samo ważny jest Rozmiar bruku. Tu należy wziąć pod uwagę to, jakiej wielkości będzie przestrzeń, jaka zostanie przy jej pomocy pokryta. Z praktycznego oraz wizualnego punktu widzenia, na wąskich lub krętych ścieżkach najlepiej sprawdzać się będzie kostka o stosunkowo niewielkim rozmiarze. Ponadto sporą zaletą takiej kostki jest również to, że prawdopodobnie nie pojawi się potrzeba jej dodatkowego docinania.

odpady

Autor: Florian Kreitmair
Źródło: http://www.flickr.com

Dostępny w sklepach asortyment jest tak obszerny, że z pewnością nie powinniśmy mieć problemu z wyborem adekwatnej faktury czy też właściwego kształtu. To znacznie ułatwia nam dobranie należytego surowca, który powinien przecież być dobrze dopasowany do otoczenia.

Należy poza tym pamiętać o tym, że różne rodzaje materiałów pasują do miejsc przygotowanych w sposób klasyczny, a inne na chociażby chodniki. Niezależnie od wybranego materiału, powinno się jednak w każdym przypadku zachowywać pewien umiar i mieć zmysł estetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*