Pompy ciepła w przemyśle

Czasami używane jest ciepło ze środowiska naturalnego przy użyciu pomp ciepła. Jest to tak zwane odnawialne źródło energii. Przyczyną tego jest bardzo duży wzrost wartości ropy naftowej i gazu.

Na nieszczęście w naszym kraju rynek pomp ciepła kwitnie dużo wolniej niż w pozostałych krajach. Jest to związane z sporymi ograniczeniami przykładowo prawnymi albo budżetowymi.

Pompa ciepła marki Junkers

Autor: Junkers
Źródło: Junkers

Pompa ciepła jest sprzętem przyjaznym środowisku, pewnym oraz nowoczesnym.

Ten przedstawiany tekst jest bardzo wciągający? Zatem odszukaj więcej tu (https://stalowydesign.pl/kategoria-produktu/pro/dodatki/), aby przeczytać jeszcze większą ilość informacji na omawiany temat.

Pobiera ona tak określane dolne źródło energii, czyli na przykład grunt, do pozyskania ciepła w górnym źródle. Należy wiedzieć, że przy głębokości około 1, 5 m występuje względnie stała temperatura. Latem jest ona niższa niż nana zewnątrz ziemi a zimą większa. Dzięki czemu pompy ciepła zimą czerpią ciepło na przykład z gruntu, następnie je kondensują przy użyciu sprężarki i przekazują do otoczenia. Pracuje ona niemal jak lodówka, z tą różnicą, że uzyskanym wynikiem jest ciepło a nie zimno. Takie pompy znacznie zmniejszą koszt ogrzewania. Ponadto zwiększa się bezpieczeństwo, dzięki wykluczeniu ryzyka zaczadzenia czy wybuchu.

Tego typu instalacja grzewcza na ogół jest niezawodna. W przemyśle pompy te stosowane są przykładowo do wytwarzania pary, odparowywania, suszenia czy też filtracji. Aczkolwiek z wolna też stają się źródłem grzewczym. Przemysłowe pompy ciepła ogrzewają na przykład zakłady pracy, biurowce, zabudowania administracyjne, osiedla mieszkaniowe i tak dalej. Posiadają one mnóstwo atutów takich jak między innymi darmowe źródło energii, nie zatruwają natury, w miarę cicho chodzą oraz mnóstwo innych. Dzięki ich cichej pracy mogą być one instalowane nie tylko w piwnicach czy kotłowniach, ale również w pomieszczeniach gospodarczych na poziomie mieszkania. Ich w sumie jedyną wadą jest dość droga inwestycja. Chociaż w porównaniu z innymi źródłami energii inwestycja ta w kolejnych latach zwróci się. Warto jednak myśląc o kosztach, zainwestować w wysokiej jakości akcesoria pomocnicze w dobrych cenach w sklepie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*