Jakim sposobem dobrze wybrać projekt domu?

Czym się inspirować: bryłą budynku, kalenicą, liczbą przyszłych lokatorów czy zaprojektowanym tarasem? Zbadajmy kilka istotnych materii dla budownictwa jednorodzinnego.
Dziś na rynku jest osiągalnych paręnaście tysięcy projektów gotowych.

lampy

Autor: Horst JENS
Źródło: http://www.flickr.com
Jakim sposobem z takiej liczby wybrać ten jedyny, zakładając, że „stawiamy jeden domek na całe życie”? Większa część inwestorów selekcjonuje swój wyśniony projekt domku, albowiem jest „śliczny”. Jednak to, iż projekt jest ładny, nie oznacza, iż obiekt będzie funkcjonalny. A przecież o to dokładnie idzie: ażeby dom spełniał swoją funkcję – ażeby nam się dobrze, funkcjonalnie zamieszkiwało, a nie ażeby sąsiedzi podziwiali z szacunkiem i nutką zazdrości, iż jest śliczny.

Jeśli omawiany tutaj tekst wciągnął Cię i pragniesz więcej, to na pewno spodoba Ci się link do witryny rury kwasoodporne, gdzie znajdziesz więcej wątków.

To całkiem rozpowszechniony błąd wśród inwestorów: przykładowo „małżonka wyselekcjonowała, bo jej się podoba, ma biały odcień oraz ozdobny dach” Nie podpowiadam, aby w związku z tym skreślać na wstępie projekty domów ładne, urocze etc., jednakże warto zajrzeć do środka, by przekonać się na sto %, że nie dosyć, że dom podoba mi się pod względem kształtu, lecz także spełnia moje wymagania funkcjonalne.

Mój dom ma być piękny dla mnie i dopasowany do mego stylu życia i potrzeb funkcjonalnych.
wynajem
Kamień elewacyjny CYKLOP® z serii Relief®

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
Budowa domu jest niezaprzeczalnie inwestycją poważną, absorbującą czas jak też pieniądze, dlatego też wskazane jest nieco czasu przeznaczyć na dobór odpowiedniego projektu, tak pod kątem swych wymagań, jak i wytycznych z planu zagospodarowania terenu. Miejmy na względzie, że zaordynowania planu miejscowego dla danej parceli, często determinują parametry naszego przyszłego budynku oraz powinniśmy się do nich zastosować, by otrzymać zezwolenie na budowę.

Gdy mamy za sobą zmagania z planem zagospodarowania oraz przeanalizowane rozmiary parceli, teraz skoncentrujmy się na tym, czego przyszły eksploatator budynku wymaga od projektu? Przeanalizujmy swoje wymagania, jeśli nie posiadamy czterokołowca, wyselekcjonujmy projekty domów bez garażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*