Jeśli chcemy nabyć mieszkanie, to musimy rozejrzeć się trochę i przyjrzeć się na poważnie rynkowi deweloperskiemu

Rynek deweloperski jest w naszym kraju dosyć rozwinięty. Z tego powodu poszukiwania wymarzonego mieszkania mogą trochę trwać.
Kupno mieszkania nie będzie tanią rzeczą, zatem ten, kto to planuje, musi dobrze przemyśleć kilka kwestii.

rzut - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze — kluczowe pytanie brzmi, czy po prostu nas na to stać. Rynek nieruchomości oferuje różne ceny oraz wielkości mieszkań.

Jeśli ten temat Cię zaciekawi, to na pewno zainteresuje Cię też nowa treść na prezentowane zagadnienie, gdyż również zawiera pasjonujące informacje.

Zatem musimy zweryfikować, na co możemy sobie pozwolić. Jeśli już dostaliśmy odpowiedź z banku, że posiadamy zdolność kredytową, to trzeba wyszukać solidnego dewelopera oraz iść do jego biura. Tam zapewne odbędziemy poważną rozmowę z pracownikiem, który przedstawi nam kilka możliwych wariantów. Przede wszystkim spyta o to, jaka dzielnica i jaki metraż nas zadowolą. W dalszej kolejności będzie chciał ustalić, czy mamy ochotę mieszkać na parterze czy raczej na wyższych piętrach. Ważny wydaje się być metraż, ale również liczba pomieszczeń. Jeśli mamy szkraby, to pewnie będziemy chcieli mieć ich więcej. Powinniśmy sobie odpowiedzieć także na pytanie, czy istotne będzie dla nas nasłonecznienie mieszkania. Jeżeli tak, to musimy wybierać te, które mają okna na południe albo przynajmniej na zachód. Dla niektórych ważna jest również kwestia windy w bloku i miejsc parkingowych w podziemnych parkingach.

Gdy już znajdziemy swoje idealne mieszkanie, to będzie trzeba oprócz tego dopełnić wszystkich formalności — zawrzeć umowę z deweloperem oraz zacząć załatwiać kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*