Skuteczne metody na zabezpieczenie budynków mieszkalnych przed włamaniami i kradzieżami

Jedną z ważniejszych rzeczy, o jakiej trzeba pomyśleć podczas stawiania domu, jest zagwarantowanie jak największego bezpieczeństwa. Wiąże się to nie tylko z kupnem odpowiednio mocnych drzwi z atestowanymi zamkami i montażem instalacji alarmowej, lecz również na odpowiednim pozabezpieczaniu wszystkich okien i wejść do garażu.

Wielu ludzi będzie się głównie skupiać na głównych drzwiach do lokalu, a tymczasem większość włamań będzie się odbywać w całkowicie odmienny sposób.
Roleta zewnętrzna w wersji pod tynk

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Złodzieje wiedząc, że wejściowe drzwi są bardzo dobrze zabezpieczone szukają innych sposobów na dostanie się do wnętrza. I najczęściej udaje im się je znaleźć, bo sporo ludzi zupełnie zapomina o niedużych oknach w piwnicach czy drzwiach garażowych z tyłu budynku. Często tego typu miejsca nie posiadają żadnych zabezpieczeń, dzięki czemu są łatwe do obejścia, chociaż niektórzy przekonują się o tym jedynie wtedy, jak coś już się stanie.

Podobnie zajmujące materiały znajdują się w analogicznym serwisie. Jeżeli chcesz je poznać – zobacz pod linkiem ozonowanie mieszkania opole, który jest tu!

A przy użyciu naprawdę tanich metod można w dużym stopniu polepszyć bezpieczeństwo budynku, zdecydowanie najlepiej więc będzie wziąć się za to wcześniej (zobacz). Jednym z najlepszych sposobów na ochronę garażowego wejścia garaż są bramy segmentowe. Są one bardzo praktyczne, wygodne w użyciu, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom również bezpieczne. Takie bramy są sprzedawane w bardzo dużej ilości odmian i wzorów, więc nie będzie problemów z dopasowaniem ich do konkretnego budynku.

brama garażowa

Autor: Normstahl
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/ssd_topclassic_eurodekor_bright_0707.jpg
Są one zrobione przeważnie z grubej, odpornej blachy, co może znacznie utrudnić ewentualne wejście przez nie, będzie w nich także możliwość zamontowania dobrych zamków (sprawdzone rolety). We współczesnych rozwiązaniach ochronnych świetnie dobrze sprawdzają się też rolety zewnętrzne.

Jak sama ich nazwa będzie wskazywać, przeznaczone są do montażu na zewnątrz okiennice, oprócz standardowych funkcji takich jak ochrona przed warunkami atmosferycznymi posiadają także spore znaczenie przy ochronie przed włamaniami. Oczywiście nie są one przeszkodą której się nie da pokonać, lecz znacząco wydłużają czas dostania się do środka, co znacznie ogranicza ryzyko włamania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*