W jaki sposób wykonać, żeby ogrodzenie wykonane z pustaków przypominało to wykonane z ciosów kamiennych?

Ogrodzenie do naszej posesji musi posiadać właściwe wymiary. Dobierając ogrodzenie należałoby wybrać całościowy system ogrodzeniowy. W skład tego systemu wliczają się bramy, furtki, słupki oraz wszystkie montażowe akcesoria.

Propozycja taka umożliwi ujednolicenie całego ogrodzenia oraz zezwoli na dopasowanie do specyfiki działki i zapotrzebowań inwestora.
technika

Autor: Schristia
Źródło: http://www.flickr.com
brama garażowa

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Dziś możemy znaleźć firmę, jaka produkuje wszystkie elementy do bram i furtek. Nawet wysokiej klasy ogrodzenie nie spełni swojej roli, jeżeli nie będzie mieć bramy oraz furtki. Przepisy budowlane mówią, że furtka musi mieć szerokość 0,9 m, brama z kolei 2,4 m. Jednak lepiej zdecydować się na bramę szerszą niż 3m. Dzięki tak szerokiej bramie będzie łatwo wjeżdżać na posesję z ulicy. Gdy między garażem a ogrodzeniem mamy dużo terenu, to moglibyśmy zainstalować bramę roztwieraną na boki. Istotne jest, żeby po roztworzeniu bramy, nie utrudniać przejazdu na podwórku. Gdy działka jest niewielka, wówczas dobrym wyjściem jest montaż przesuwnej bramy. Trzeba tu mieć w pamięci, żeby zagwarantować właściwą ilość terenu z boku. Skrzydło bramy przesuwnej ma wspornik długości 1,5 m. Wzdłuż płotu jest montowana szyna, jaka umożliwia przemieszczanie się skrzydła.
Dziś jest możliwość zbudowania ogrodzenia z pustaków albo betonu zbrojonego. Potem można by je obłożyć wybraną dowolnie okleiną. Efekt okaże się bardzo podobny do ogrodzenia wykonanego z ciosów kamiennych. Atutem tego typu okładziny jest to, że można nią wykańczać nie tylko ogrodzenia, ale również cokoły domów, parapety oraz archITektoniczne części w ogrodzie. Dobrać można by okładzinę o wzorze płytek gresowych, płytek klinkierowych czy też silikatowych.

Tak samo zajmujące materiały znajdują się w podobnym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem projektowanie wnętrz mazowieckie, który jest tu!

Takie okleiny do nabycia są w barwach naturalnych i intensywnie zielonych albo błękitnych. Ułożenie takiej okładziny na ogrodzeniu ciężkie nie jest.

Ale to akurat od metody wykonania jest zależne czy okaże się mocna oraz nie zniszczy się już po paru sezonach. Do mocowania okładziny wykorzystuje się kleje i zaprawy, które przeznaczone są do używania na zewnątrz. Trzeba, aby zaprawy były odporne na mróz oraz elastyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*