Na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania dachówki?

Istnieją różne typy pokryć dachowych, a najczęściej stosowanym do ich wykonania są dachówki. Posiadają one bardzo wiele zalet, gdyż mogą być wytwarzane w różnych kształtach oraz Kolorach, z tego też powodu znakomicie nadają się na jakąkolwiek aranżację dachów, bez względu na zastosowany styl architektoniczny.
Rozwój technologiczny powoduje, że zacierają się wyraźne różnice pomiędzy dachówkami ceramicznymi a betonowymi.

Niektóre osoby twierdzą, że dachówka betonowa jest mniej mocna oraz bardziej podatna na zabrudzenie.

Jeżeli szukasz innych danych na prezentowany wątek, to również rzuć okiem na pokrewne portale, które podnoszą tę problematykę.

Nie jest to prawdą, lecz zwłaszcza wtedy, kiedy porównamy dwa produkty wytworzone przez najlepszych producentów. Najważniejsze różnice mogą dotyczyć szczególnie wyglądu takich produktów. Ta ceramiczna ma bardziej gładką powierzchnię. Zazwyczaj mają one też trochę inne gąsiory. Kolejną różnicą może być ich barwa. Jeśli chcielibyśmy mieć duży wybór, musimy zastosować dachówkę ceramiczną. Te wykonane z betonu zazwyczaj sprzedawane są w kolorze grafitowym albo czerwonym. Dlatego też jeśli chcielibyśmy mieć dachówki w kolorze np. niebieskim, musimy zdecydować się na te ceramiczne.

Okno Capital

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Obydwa wspomniane rodzaje dachówek można by nabyć w różnych kształtach. Najpopularniejsze są płaskie oraz profilowane. Te pierwsze są trochę bardziej popularne, gdyż znakomicie prezentują się tak na budowlach zaprojektowanych w nowatorskim stylu, jak i na budynkach typowych.

Przy wyborze odcienia oraz kształtu takiego towaru, należy w każdym przypadku pamiętać o wymogach zawartych w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzeba zatem brać pod uwagę również charakter budynku, jak i ogólnego jego otoczenia. Istotny jest także kolor elewacji i okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*