Jakiego rodzaju mieszkanie jest eleganckie? Które trendy są najlepsze i o jakich warto pomyśleć?

Mieszkania bardzo stylowe i urządzone bardziej w stylu kobiecym są często w kolorze czerni, srebra i bieli. W tych miejscach gdzie rządzą białe podłogi, ściany czy meble, tam jesteśmy w stanie mówić o stylu glamour. Poza wymienionymi barwami trzeba przyznać, iż fiolet wyjątkowo ożywia wnętrze, jednocześnie interesujące i eleganckie dodatki, jak kryształki w żyrandolu i kinkietach dopełniają styl glamour.

Mieszkanie w stylu Glamour wcale nie musi być jakieś pokaźne, chociaż niektórym ten styl może się kojarzyć z iście królewskimi komnatami. Jeśli zdecydujemy się na błyszczące powierzchnie można być przekonanym, że mały pokój lub kuchnia (lacobel wrocław) będą bardziej przestronne. Identycznie sprytnie możemy zastosować lustra, najlepiej w pozłacanych oprawach. Najistotniejsze to stworzyć we wnętrzu

mieszkanie

Autor: Bethesda Apts
Źródło: http://www.flickr.com

właściwą równowagę pomiędzy błyszczącymi detalami a klasyką oraz matową fakturą. Dobrze też sprawdzają się stylizowane dodatki, jak srebro oraz złoto, choć korzystniej zestawiać je z jednakowym tłem, na przykład odpowiednio się sprawdzają pastelowe ściany.

Klasyczne meble barokowe są podstawą w urządzaniu w stylu glamour. Wzbogacą każde pomieszczenie elegancją i przyjaznym luksusem. Pamiętajmy więc, że jak będziemy zamawiać meble to, aby zwrócić uwagę na ich styl. najbardziej stylowe są barokowe fotele, obite miękkim pluszem, właściwe są również tapicerowane modele. Najkorzystniej jak odznaczają się oryginalnością. Ciekawie jest też, jak rozpoczniemy dobierać przedmioty z rokoko, czyli zdobione nogi stołu lub porcelanowe wazony z elementami kwiatowymi. Niezwykle ważna jest również kolorystyka wnętrza, jak potwierdziliśmy wcześniej najbardziej korzystne są biel, czerń czy srebro, a dodatki to mogą być złote oraz błyszczące ozdoby.

Pomimo to perfekcyjnym połączeniem jest także czerwona tapeta ze złotymi dodatkami, plus ciemnobrązowe meble z rzeźbieniami w kształcie kwiatów. Najważniejsze to zachować równowagę, nie przesadzać, bo zamiast wspaniałego efektu otrzymamy po prostu kicz. Jak będziemy pamiętać o takich podstawowych informacjach, to mamy okazje na najprawdziwsze mieszkanie w stylu glamour. Spróbujmy się jednakowoż zastanowić, czy taki rodzaj mieszkania jest faktycznie dla nas, a jeśli owszem, korzystnie stworzyć taki klimat u siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*