Najbardziej popularne materiały termoizolacyjne

Zanim weźmiesz się za ocieplenie domku poznaj najbardziej znane termoizolacyjne materiały. Sprawdź, w jakim przypadku lepsza byłby wełna mineralna, natomiast w jakich przypadkach korzystniejszy będzie styropian.

Od czego rozpocząć ocieplanie domu? Z pewnością od wybrania stosownego surowca. Skalna bądź szklana wełna mineralna ma doskonałą izolacyjność cieplną, jest też paroprzepuszczalna a także bardzo sprężysta. Nie straszny jej płomień ani żadne chemikalia. Dosyć dobrze pochłania brzmienia. Dzięki owym właściwościom wykonane z niej docieplenie spełnia także rolę dźwiękowej izolacji.
dokumenty

ocieplanie

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Styropian z kolei jest odporny na oddziaływanie poniektórych organicznych rozcieńczalników, które występują w wielu masach hydroizolacyjnych jak też spoiwach bitumicznych.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis, który zapewne Cię zaciekawi. Nie czekaj dłużej! Zrób to natychmiast! Z pewnością nie będziesz żałować.

Ze styropianu fabrykowane są przede wszystkim płyty zwykłe, lecz także płyty laminowane (przykładowo papą) a także laminowane papą maty. W sklepach dostępny jest także szczególny styropian do umieszczania między krokwiami dachu – nacinany, ażeby uzyskać żądaną sprężystość – jak też granulat styropianowy do sfabrykowania nadmuchowej izolacji bądź mieszania z różnorodnymi zaprawami. Występują też styropiany akustyczne, jakie służą do wyciszania sufitów – oraz takie o obniżonej chłonności – do odizolowania podziemnych fragmentów domów. Polistyren ekstrudowany XPS z kolei jest dużo twardszy od styropianu oraz posiada troszeczkę wyższe niż on własności ciepłochronne. Przewyższa go jednakże niestety także ceną. Tak samo jak styropian, nie będzie on wytrzymały na organiczne rozcieńczalniki zamieszczone w poniektórych spoiwach a także masach hydroizolacyjnych.

Wytwarza się z niego tzw. płyty o fazowanych brzegach, do łączenia „na pióro” jak też wpust albo na zakład. Pewne z nich mają chropawą albo wytłaczaną powierzchnię, ażeby lepiej trzymał się na nich tynk albo surowce hydroizolacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*