HIPS, inaczej płyty wykonane z polistyrenu wysokoudarowego – własności i przeznaczenie

Polistyren wysokoudarowy jest to antystatyczny polimer termoplastyczny o dość dobrych przymiotach cieplnych a także mechanicznych.
Takie płyty znamionują się niezwykle dobrymi własnościami mechanicznymi w niewysokich temperaturach, doskonałymi przymiotami do kształtowania termicznego, dość dużą wytrzymałością cieplną i wysoką udarnością oraz zwiększoną wytrzymałością na promieniowanie słoneczne.

Ze względu na wyjątkowe własności termoplastyczne – płyty stworzone z polistyrenu – są częstokroć poddawane przebiegom głębokiego termoformowania. Dzięki tym zabiegom mogą być używane do wytwórczości wkładów do schładzarek oraz opakowań na lody.

Panele podłogowe Orzech Baltimore z kolekcji Trend marki Classen

Autor: Classen-Pol
surowiec ów umożliwia uzyskanie powierzchni o dowolnym wykończeniu oraz w rozmaitych odsłonach kolorystycznych. Płyta HIPS szczególnie znakomicie sprawdza się do wytwórczości wieszaków reklamowych a także wszelkiego rodzaju obudów przyrządów elektronicznych. Płyty HIPS to również materiał do fabrykacji zabawek oraz oprzyrządowania biurowego. Półprodukt ten nie wymaga podsuszania a także bez problemu można go poddać procesowi termoformowania. Umożliwia to wyciskanie skomplikowanych form . Takie płyty możemy kleić, spawać, sztancować, możliwe są też różnorakie metody tzw. obróbki wiórowej – wiertarki wielowrzecionowe czy też frezowanie. Nierzadko wykorzystuje się je również w branży drukarskiej jako bazę pod sitodruk. Półprodukt HIPS jest również wykorzystywany do fabrykacji zabawek i ekwipunku biurowego.

Płyty takie osiągalne są w wykończeniu chropawym i połyskującym. Użytkuje się je wszędzie tam, gdzie konieczne są wysokiej jakości solidne jak też przetestowane rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*