Który odkurzacz kupić, aby spełnił wszystkie nasze wymagania i jakie zalety mają odkurzacze bezworkowe?

Sprzątając dom, chcemy posiadać jak najdoskonasze sprzęty. Dziś mamy do nabycia sprzęty, dzięki którym nasze mieszkanie będzie naprawdę wysprzątane.
Dziś kupując odkurzacz moglibyśmy zadecydować czy ma być on używany w mieszkaniu, w aucie czy w ogródku.

transport

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com
Klasyczny odkurzacz workowy jest najczęściej nabywanym sprzętem. Jest najmniej kosztowny oraz najłatwiejszy w obsłudze. Posiada on worek, który się wymienia oraz do którego zbierane są wszystkie brudy. Worek w tym odkurzaczu może być papierowy lub tekstylny. Ten drugi jest workiem wielokrotnego używania z możliwością prania. Zaletą zakupu tego odkurzacza jest stosunkowo mała cena oraz to, że po odkurzaniu nie trzeba wykonywać dodatkowej pracy w formie opróżniania worka. Worki do odkurzacza to niestety jakiś koszt. Worki z papieru kupuje się co 3-4 miesiące i mogą kosztować od 6 do 25 złotych. Worek tekstylny trzeba czyścić co 3-4 tygodnie. Siła ssania w odkurzaczu typowym może maleć wraz ze stopniem zapełnienia worka.

Znajdziesz tutaj bez dwóch zdań szczegółowe omówienie (http://mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-natryskowe/mcr-tecwool-f-natryskowy-system-zabezpieczeń-ogniochronnych/) takiego tematu, więc warto je szczegółowo przeczytać. Poznasz wtedy wiele ciekawych informacji.

Taki odkurzacz jest nieefektywny w pochłanianiu roztoczy oraz alergenów.

Zamiast worka odkurzacze bezworkowe posiadają z plastiku pojemnik, do którego wpadają nieczystości. Należy go opróżniać co jakiś czas oraz czyścić. Działanie tego odkurzacza oparte jest na specjalnym systemie cyklonu. Odwirowuje on brud z obiegu powietrza i osadza go w zbiorniku na dnie. Mocną stroną takiego odkurzacza jest to, że nie żąda on wymiany ani prania worków. Efektywnie pochłania on roztocza oraz alergeny. Może usuwać również sierść zwierząt. W przypadku odkurzacza najlepszej jakości, wymiana niezmywalnego filtra wymagana jest jedynie raz do roku. Należy jednak powiedzieć, że taki odkurzacz jest drogi oraz eksploatacja jego też nie należy do najbardziej tanich.

Do kupienia posiadamy ponadto odkurzacze uniwersalne, jakie mogą funkcjonować jako workowe albo bezworkowe. Odkurzacze te zazwyczaj posiadają pomocnicze opcje tego typu jak pranie wykładzin, czyszczenie podłogi czy też zbieranie rozlanych płynów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*