Na co warto zwrócić uwagę wybierając dach?

Jedną z ważnych decyzji dotyczących budowy domu jest wybór pokrycia. Ma to wpływ to jego walory estetyczne, ale ponad wszystko rozwiązania konstrukcyjne. Dobrze dobrany dach oszczędza problemów. Warto zatem poświęcić mu trochę więcej uwagi, niż tylko przystawać na propozycje architekta.

Pod tym względem nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Możemy mieć własne preferencje dotyczące dachu, ale to fachowa wiedza eksperta będzie decydować. Im więcej zainteresowania mu poświęcimy, tym większy wpływ będziemy mieć wygląd domu.
Dlaczego? To, czym nasze domostwo będzie pokryte, ma wpływ na konstrukcję i na odwrót. Każdy plan domu ma ściśle zdefiniowane parametry. Zazwyczaj nie ma możliwości dokonania tu wielkiej rewolucji bez poważnej ingerencji w projekt. Nawet forma strzechy oddziałuje na dobór typu pokrycia.
Zazwyczaj na starcie wybieramy materiał, z którego zrobione zostanie pokrycie. Oczywiście jego typy różnią się ceną i jakością. Za najlepsze uważane są naprawdę estetyczne dachówki ceramiczne, które mają mnóstwo zalet, m.in. pomagają w utrzymaniu chłodu latem i ciepła pompa ciepła odwierty Opolskie zimą. Są jednak drogie. Następnym powszechnym wyborem jest użycie blachy. Jest ona lżejsza i mniej kosztowna, chociaż jej waga zawsze ma związek z grubością. Dla niektórych dużym plusem jest to, że dobrze dobrana blachodachówka jest zwykle tańsza, a wygląda jak rozwiązanie ceramiczne.
magazyn

Źródło: http://www.sxc.hu/
Chociaż to nie wybór barwy dachówki jest najistotniejszy, powinien być przemyślany. Przede wszystkim musi być dostosowany do planu zagospodarowania przestrzennego (lokalne władze mają prawo nam go nawet narzucić), potem do barwy ścian domu i naszego gustu.

Gdy już wszystko zaprojektowane, musimy zwrócić uwagę na jeden czynnik – ekipę, która zajmie się ułożeniem zadaszenia. Obok jakości typu pokrycia to jakość robocizny ma wpływ to, czy po burzowym lecie nie trzeba będzie dokonać napraw dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*