Jakiego rodzaju wady i zalety mają przeróżne rodzaje gresu?

Bardzo wielokrotnie wykorzystywanym materiałem do wykończenia podłogi mogą być płytki gresowe. Mogą one nadać pokojowi wyjątkowy charakter oraz powiększają jego walory dekoracyjne.
Istnieją dwa rodzaje gresu: szkliwiony i polerowany.

Nowoczesne stylizacje okienne

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Różnią się one swymi parametrami technicznymi, a również walorami związanymi z ich wyglądem. Obydwa te typy mają swoje wady i zalety. Warto je poznać, aby pokryta gresem podłoga wyglądała możliwie najokazalej i spełniała swoją funkcję przez jak najdłuższy czas. Same gresy to specjalna wersja płytek ceramicznych, która jest wyprodukowana z kamionki szlachetnej. Jej budowa posiada mieszaninę kaolinu, skalenia, glinu i piasku kwarcowego czy też szamotu. Wspomniane elementy sprawiają, że płytki gresowe mogłyby cechować się stosunkowo niską absorpcją wilgoci. Są jednocześnie niezwykle odporne na działanie zmiennych temperatur. W czasie ich produkcji poddaje się je silnemu naciskowi, jaki mógłby dochodzić nawet do 800 kg/cm2. Następnym etapem tworzenia jest obróbka termiczna z zastosowaniem temperatury rzędu nawet 1300 st. Celsjusza.

Stylowy i uniwersalny wygląd to najistotniejsza cecha gresu polerowanego, co jest doceniane przez jego nabywców.

Zajmujący artykuł? W takim razie namawiamy Cię, żebyś przeczytał kolejne informacje z www (https://www.warynski.pl/mieszkania-na-sprzedaz-gdansk/), którą dla Ciebie stworzyliśmy. Wejdź proszę w podany link.

Na rynku można by kupić takie gresy o różnorodnych rozmiarach oraz barwach. Niestety należy wspomnieć, że gresy polerowane są niezwykle śliskie, więc nie mogą być stosowane w miejscach wilgotnych. Z drugiej strony gresy szkliwione posiadają dodatkową warstwę zabezpieczającą, która nakładana jest niedługo po zakończeniu procesu wypalania.

Tego typu rodzaj gresu posiada lepszą odporność na uszkodzenia powierzchniowe. Wspomniana dodatkowa powłoka jest jednak bardzo cienka oraz niezbyt wytrzymała na starcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*