Laser w poligrafii

Laser wynaleziono prawie 50 lat temu. Niewiele jest technologii, które posiadają tak bardzo dużą skalę przydatności. laser znajduje zastosowanie w przemyśle precyzyjnym, nośnikach CD i DVD, badaniach pomiarowych, astronomii, leczeniu, urządzeniach namierzających w militariach, łączności, w sztuce i poligrafii.

W moim poradniku popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Odpowiem na pytania, do jakich zadań przydać się może grawerowanie laserem i czym są na przykład plotery laserowe –

Cięcie metalu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Laser ma fantastyczną dokładność w cięciu powierzchni. Jest w stanie przecinać szerokie spektrum surowców, od drewna, przez plexi, aż po stal kwasoodporną nawet. Znakowarka laserowa w zakładach grawerskich wspaniale wyżłobi na przykład szyldy, puchary, różnego typu emblematy, litery i cyfry metalowe. Z powodzeniem się sprawdzą przy wyrobie żetonów, plakietek i każdego typu napisów na jakiejkolwiek powierzchni. Nowoczesne grawerowanie laserem spełni nawet najtrudniejsze zlecenie poligraficzne, jakie możemy zamówić. Poza tym możemy być pewni, że wygrawerowane linie okażą się idealnie proste. Poleczmy cięcie laserem TRULASER 5040 fiber z Trudisk 5001.

Spośród grawerniczych laserów najpopularniejsze są dwa. laser (cięcie laserem) CO2 jest niebywale precyzyjny, wykazując się rzędem dokładności nawet jednej tysięcznej milimetra. Ciekawostką jest, że przydaje się też w operacjach plastycznych. Z jego pomocą można zlikwidować pewne rodzaje zmarszczek, a i również załatać oszpecające twarz blizny po młodzieńczym trądziku.

Masowo używanym maszyną w poligrafii jest ploter laserowy. Świetnie nadają się one do prostszych zleceń, a komfort i automatyzacja obsługi czyni go obecnym w dużej liczbie przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*