Co charakteryzuje budownictwo XXI wieku – czyli najlepsze materiały budowlane

Rynek materiałów budowlanych jest szczególnie rozbudowany. Które z nich najczęściejużywane są we współczesnym budownictwie?

rusztowania

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com
Filc techniczny na pierwszy rzut oka nie za wiele ma wspólnego z budownictwem. Taki wyrób włókienniczy wytwarza się z naturalnych wełnianych włókien. Poddawane są one procesowi namaczania i ugniatania, przy zachowaniu odpowiedniej temperatury oraz ciśnienia. Włókna ściśle się plotą, budując zbitą warstwę. Tak uzyskany filc techniczny polerski jest powszechnie wykorzystywany w wytwarzaniu obuwia i elementów umeblowania, ale również w budownictwie. Szczególnie cenna jest w tym zakresie jego szczelność.

Nie wahaj i zobacz w źródle, jak podszedł do omawianego zagadnienia inny redaktor – ten post również jest bardzo interesujący!

Filc techniczny nie przepuszcza dźwięków, chroni przed utratą temperatury a nawet zachowują wilgoć. Szczególnie często filc jest wykorzystywany do wytwarzania uszczelek. Produkuje się je z włókien o różnej grubości, od zaledwie 2 do aż 20 mm. Na polskim rynku coraz bardziej znane są wyroby czeskiej marki Temac (więcej o temac). Ten wytwórca wysokiej klasy produktów uszczelniających ma w swojej ofercie różne modele płyt uszczelniających. Wytworzone są z różnych surowców –na przykład z grafitu, włókien czy PTFE. Towary marki Temac są dostosowane do zastosowania w różnorodnych sektorach przemysłu, przy różnych warunkach. Płyty mają również różną grubość i wartość – jest ona dostosowana do zamówienia. Coraz popularniejszym rozwiązaniem wykorzystywanym w budownictwie są także płyty poliwęglanowe. Charakteryzuje je sztywność, ale zarazem lekkość. Najczęściej używane są przy budowie zadaszeń, obiektów sportowych, centrów handlowych, ścianek działowych i wiat przy garażach. Płyty poliwęglanowe są bardzo trwałe i nie poddają się uszkodzeniom. Producent daje nawet do 10 lat gwarantowanej jakości.

nowoczesny budynek

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Filc techniczny, towary marki Temac oraz płyty poliwęglanowe charakteryzują takie same mocne strony – są trwałe i niezawodne. Ich wytwórcy deklarują również sporą elastyczność, jeśli chodzi o dopasowanie się do oczekiwań odbiorcy. Produkty można kupować w ilościach masowych, ale także detalicznych, na osobisty użytek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*