Schody marzeń. Jeśli posiadasz piękny dom musisz zadbać również o wygląd swojego tarasu.

Sporo osób chce posiadać dom z ogródkiem. Z jakiego powodu? Ponieważ możemy każdego letniego ranka delektować się kawą na swoim tarasie. Zobacz, w jaki sposób możesz zadbać
o swój taras.

Schody kręcone

Źródło: www.zlem.pl

Taras – idealne miejsce spotkań i odpoczynku

Taras, to szczególne miejsce w Twoim domu. Na tarasie zaczynasz swój dobry dzień z kubkiem świeżej kawy. Taras to przedsionek ogrodu, który w letnie dni zachęca swoją urodą. Jeśli Twój taras jest prawidłowo zaprojektowany stanowi harmonijne połączenie domu z ogrodem. Dodatkowo elementarnym elementem konstrukcji tarasu są schody. Zobacz jakie schody tarasowe posiadać w swym domu.

Schody tarasowe z kostki brukowej

Kostka brukowa jest świetnym materiałem do budowy schodów zewnętrznych. Stanowi kapitalną alternatywę dla gresowych i klinkierowych płytek. Dodatkowo jeśli w odpowiedni sposób użyjemy kostkę brukową na schodach, alejkach oraz podjeździe, uzyskamy znakomitą aranżację, która będzie ozdobą naszego domu i sprawi, że będzie się on wyróżniał wśród innych domów.

Jak zbudować świetne schody?

Pracę nad tarasem zaczynamy od przeanalizowania gruntu, na którym został postawiony nasz dom. To niezmiernie ważna sprawa. Każdy profesjonalista, któremu powierzymy budowę schodów tarasowych powinien zdobyć informacje o jakości gleby.Dlaczego? Ponieważ liche podłoże trzeba będzie w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Dzięki takiemu podejściu do budowy schodów unikniemy pojawiających się kłopotów z obniżaniem się gruntu, czy z wysokim poziomem wód gruntowych. Jeżeli grunt na którym stoi nasz dom jest dobrej jakości, możemy być spokojni o efekty pracy ekipy remontowej.

Aby stworzyć schody tarasowe korzystamy z elementów brzegowych oraz kostki. Dobrze jest do budowy schodów zastosować taką samą kostkę, która jest na ścieżkach w naszym ogrodzie. Kolejnym krokiem jest wybranie ziemi, tzw. humusu, z miejsca, w którym pojawią się nasze schody. Następnie fachowcy wykonują zasyp piaskowo-cementowy. Jeśli nasz zagęszczanie gruntu jest złej jakości, będziemy musieli go utwardzić. Do tego celu trzeba użyć suchego betonu lub zasypki cementowej. Niezmiernie istotną sprawą jest profesjonalne zwymiarowanie stopni. Należy ustawić odpowiednie spadki. Ilość stopni zależy od różnicy wysokości występującejpomiędzy tarasem, a poziomem ogrodu. Ekipa remontowa musi ustalić także głębokość stopnia. Gdy zna powyższe dane może rozpocząć osadzać elementy brzegowe. Podczas wykonywania tej czynności należy skorzystać z poziomicy i metrówki. Z jakiego powodu? Dzięki dokładnym pomiarom, będziemy mieć pewność, że każdy element ma swoje miejsce. Po przeprowadzeniu wyżej wymienionych czynności zaczyna się układanie kostki brukowej. Kostkę brukową często mocujemy przy użyciu gumowego młotka. Jeśli mamy jasne kostki, powinniśmy użyć młotka białego lub bezbarwnego.

okrągłe schody

Autor: Yann Caradec
Źródło: http://www.flickr.com

Czy warto wykonawstwo schodów powierzyć sprawdzonym fachowcom?

Wszystko jest uzależnione od środków, jakimi dysponujemy. Dobrze jest wynająć ekipę fachowców. Dlaczego? Mamy pewność, że prace przebiegną dobrze. Warto zdawać sobie sprawę, iż znane firmy budowlane na swoich stronach umieszczają porady, przykładem jest firma Libet. Przed zatrudnieniem ekipy należy zdobyć elementarną wiedzę z zakresu wykonywanych prac, byśmy mogli sprawdzać robotników. No, chyba, że oddamy nasz dom w ręce sprawdzonych fachowców, przykładowo z firmy Libet, i będziemy mogli spać spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*