Jak upiększyć mieszkanie

Motyw ceglanej ściany często pojawia się w propozycjach aranżacji mieszkań. Cegła na ścianie doskonale prezentuje się, tak w wersji odnowionej, jak też wystylizowanej. Sprawdź, co należy wiedzieć, stawiając na cegłę na ścianie oraz jak cegła we wnętrzu wpływa na wystrój mieszkanka.

Ceglany mur może inkrustować nasze ściany, nawet jeśli nie zamieszkujemy w kamiennicy, w której cegła jest na ogół nieodzownym fragmentem. Dzisiaj stara cegła na ścianę (wykorzystałem starą cegłę instone na ścianę) robi furorę, jak ją pomysłowo wkomponować? Przeczytaj nasze porady. Wciąż na nowo dostrzegany materiał budzi niechwiejnie pozytywne emocje w aranżacji mieszkań. Jest jednocześnie spartański a także ciepły. Cegła na ścianie częstokroć pojawia się we wnętrzach jako dekoracyjny akcent i opcja dla białych gipsowych ścian. Z motywem cegły możesz opracować cztery rodzaje ścian: działową, parawanową, niezależną i kominową. Cegła we wnętrzu zwykle pojawia się na jednej wybranej ścianie bądź jej fragmencie. Jeżeli jest to nowiuteńkie mieszkanie w bloku, cegła IN STONE wykorzystywana jest zazwyczaj do ozdoby ściany w pokoju dziennym, np. na której wisi telewizor, w korytarzu, kuchni, rzadziej w sypialni albo łazience.

Murowana ściana z cegły działowej ma tę wartość, że nie musimy jej wykańczać. Zabarwienie, format oraz fakturę cegły na ścianie możemy dobrać do kierunku wnętrza. Wymogiem należytego efektu jest bardzo staranne wykonanie. Trudniej również zainstalować światło – w trakcie murowania należy pamiętać o przewodach, na przykład poprowadzić je w drążeniach cegły.
Parawanowa ściana z cegły. Ścianka z cegieł nie musi dochodzić do samego sufitu, żeby oddzielić na przykład kuchnię od pokoju stołowego. Musi być jedynie dobrze zbrojona, ażeby można było na niej powiesić kuchenne półki, kinkiet (zobacz kinkiety zewnętrzne) albo obraz. Jasny beżowy odcień ściany z cegły kreuje śliczne tło dla drewnianych mebli i przydaje pomieszczeniu ciepła.
stara cegła na ścianę

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Stara cegła na ścianę – cegły na niezależnej ścianie.

Na przekór swojemu zwykłemu ciężarowi ceglany mur może wyglądać leciutko oraz akcentować przestronność nowoczesnego pomieszczenia. Możemy zdecydować się na zamarkowanie ozdobnej cegły na ścianie, albo zbudowanie niezależnej ściany z cegły in-stone.pl/ od nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*